Суд скасував підозру у справі про 1 млн доларів за посаду в Нацполіції через порушення підслідності

Печерський суд Києва скасував повідомлення про підозру у справі про пропозицію 1 мільйона доларів начальнику Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 5 лютого.

За версією слідства, підозрюваний за попередньою змовою з колишнім співробітником внутрішніх справ 15 вересня 2020 року, перебуваючи в приміщені ГУ НП України висловив начальнику Департаменту кадрового забезпечення Нацполіції України пропозицію неправомірної вигоди в сумі 1 млн. доларів. Гроші пропонувалися за допомогу в успішному проходженні конкурсу на вакантні посади у Національній поліції України і рекомендації щодо призначення колишнього правоохоронця на посаду начальника ГУ НП в Рівненській області.

Підозри чоловікам повідомили через понад місяць – 28 жовтня 2020. До передачі суми не дійшло. У справі арештували тільки 25 тисяч євро.

Адвокат одного з підозрюваних оскаржив повідомлення про підозру.

Начальник Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України належить до вищого складу поліції. Тому злочини щодо такої посадової особи підслідні Національному антикорупційному бюро.

Натомість у даній справі повідомлення про підозру складено заступником начальника відділу ГСУ Національної поліції України Гладченком Д.В. за погодженням з прокурором офісу Генерального прокурора Тішиним М.В.

Печерський суд погодився, що начальник відділу ГСУ Національної поліції Гладченко не був уповноважений проводити досудове розслідування, збирати докази, повідомляти про підозру, оскільки дана справа взагалі не підслідна органам Національної поліції.

Суд зіслався на останні рішення Верховного суду про недопустимість доказів, зібраних із порушенням підслідності. В тому числі зацитував одне із них. «…Здійснення досудового розслідування неуповноваженими на те органами (особами) визнається істотним порушенням прав людини і основоположних свобод та має наслідком визнання отриманих доказів недопустимими…», – йдеться у постанові  від 30.09.2020 року.


Залишити відповідь