Суд повернув прокурору обвинувальний акт про стрілянину в Княжичах

Броварський міськрайонний суд Київської області повернув прокурору обвинувальний акт у справі про загибель співробітників поліції в селі Княжичі Київської області.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 10 лютого.

Суд зазначив прокурору Офісу Генпрокурора про необхідність усунення недоліків. А саме про складання обвинувального акта з чітким  формулюванням обвинувачення щодо кожного із обвинувачених у справі.

Суд дійшов висновку, що слідчий неконкретно сформулював обвинувачення, що залишилось поза увагою прокурора, який затвердив процесуальний документ.

Формулювання щодо всіх п’яти обвинувачених співпадає, є ідентичним. Хоча формулювання обвинувачення повинне бути індивідуалізованим, з викладом часу, місця, способу, мотивів вчинення кожним із обвинувачених кожного із інкримінованих злочинів та їх наслідків. 

Відтак суд буде позбавлений можливості встановити межі судового розгляду, а ухвалений в результаті розгляду такого обвинувального акта вирок у будь-якому разі не може бути визнаний законним і підлягає скасуванню.

У підготовчому судовому засіданні прокурор просив застосувати до обвинувачених запобіжні заходи у вигляді застави. Але суд вирішив, що ризики є недоведені. Усі обвинувачені одружені, мають міцні соціальні зв’язки, до кримінальної відповідальності притягуються вперше, від слідства і суду не переховувались, доказів намагання впливати на потерпілих і свідків суду не надано.

4 грудня 2016 року в селищі Княжичі Київської області, де проводилась спецоперація із затримання грабіжників, начебто сталося непорозуміння і в результаті стрілянини між правоохоронцями були вбиті двоє поліцейських розвідників, двоє співробітників поліції охорони і командир спецпідрозділу КОРД.

ГПУ вручила підозри екс-керівникові карного розшуку поліції Києва Леоніду Куряті, екс-заступникові начальника карного розшуку Шевченківського райвідділу поліції Києва Роману Мариновському, старшому інспекторові спецпідрозділу КОРД Андрію Курті, начальнику відділу ГУНП у м.Києві Олександру Меліхову, начальнику управління ГУНП у м.Києві Ігорю Іващенку. Сьогодні усі з них звільнені з посад.

Залишити відповідь