Суд: Перешкоджаєш проведенню обшуку – отримай 15 діб адмінарешту

Звісно, що проведення обшуку викликає багато негативних емоцій в особи, яка проживає у приміщенні, що обшукується. Уявіть собі, що до вашої оселі зайшли якісь невідомі люди та почали нишпорити у вашій хаті.

Однак у будь-якому випадку не можна давати волю своїм негативним емоціям, оскільки за це можна понести покарання.

У даній справі працівником поліції було складено адміністративний протокол відповідно до якого особа, у якої проводився обшук вчинив злісну непокору законній вимозі поліцейського при виконанні ним службового обов`язку – здійснення обшуку, а саме висловлювався нецензурною лайкою, погрожував вбивством, шарпав за форменний одяг працівника поліції, не надавав доступу до місця проведення слідчих дій, чим скоїв правопорушення, передбачене ст.185 КУпАП.

Особа, що вчинила вказане правопорушення повністю визнала свою вину. Окрім цього вину правопорушника доведені і поясненнями працівників поліції, які були присутні при проведенні слідчої дії.

Проаналізувавши зазначені докази суд погодився із наявністю у діях згаданої особи складу адміністративного правопорушення та призначив адміністративне стягнення у вигляді п’ятнадцяти діб адмінарешту, тобто максимальне стягнення, передбачене ст. 185 КУпАП.

Справа № 681/1130/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

“26” липня 2019 р.                                                                                                                                                                        м.Полонне

Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Горгулько Н.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Полонського відділення поліції Шепетівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП – жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, громадянина України,

за ст. 185 КУпАП, –

в с т а н о в и л а :

Відповідно до даних протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР № 112849 від 24 липня 2019 року, 24 липня 2019 року приблизно о 13.00 год. в м. Полонному, по вул. Кожедуба, 2, ОСОБА_1 здійснив злісну непокору законній вимозі поліцейського при виконанні ним службового обов`язку – здійснення обшуку за вказаною адресою, а саме висловлювався нецензурною лайкою, погрожував вбивством, шарпав за форменний одяг працівника поліції, не надавав доступу до місця проведення слідчих дій, чим скоїв правопорушення, передбачене ст.185 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 від дачі пояснень відмовився.

Вина ОСОБА_1 увчиненні правопорушення підтверджується наступними доказами:

поясненнями в судовому засіданні працівника поліції ОСОБА_2 , який поснив, що під час здійснення обшуку за адресою ОСОБА_1 , останній не допускав на територію, підлеглу обшуку, почав висловлюватись нецензурними словами, погрожувати фізичною розправою, шарпати за форменний одяг;

поясненнями в судовому засіданні працівника поліції ОСОБА_3 , який пояснив, що під час здійснення обшуку за адресою ОСОБА_1 , останній не допускав на територію, підлеглу обшуку, почав висловлюватись нецензурними словами, погрожувати фізичною розправою, шарпати за форменний одяг працівника поліції ОСОБА_2 ;

даними рапортів працівників Полонського ВП Шепетівського ВП ГУНПУ у Хмельницькій області Медвецького М.О., ОСОБА_2 .., ОСОБА_4 від 24 липня 2019 року, які доповіли, що під час виконання ними службових обов`язків виконання ухвали Полонського районного суду щодо здійснення обшуку за місцем проживання ОСОБА_1 , останній намагався залишити місце огляду, на зауваження працівників поліції не реагував, висловлювався нецензурною лайкою, погрожував фізичною розправою, шарпав за формений одяг, що стало підставою для застосування відносно нього кайданок;

даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР № 112849 від 24 липня 2019 року, відповідно до якого 24 липня 2019 року приблизно о 13.00 год. в м. Полонному, по вул. Кожедуба, 2, ОСОБА_1 здійснив злісну непокору законній вимозі поліцейського при виконанні ним службового обов`язку – здійснення обшуку за вказаною адресою, а саме висловлювався нецензурною лайкою, погрожував вбивством, шарпав за форменний одяг працівника поліції, не надавав доступу до місця проведення слідчих дій, чим скоїв правопорушення, передбачене ст.185 КУпАП.

даними пояснень ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які були запрошені в якості понятих для виконання ухвали суду, та підтвердили показання працівників поліції щодо вчинення опору законній вимозі поліцейських.

даними ухвали Полонського рйонного суду від 23 липня 2019 року, якою надано дозвіл на проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_1 .

Обираючи вид стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, наслідки, що настали, дані про особу порушника, ступінь його вини, сімейний та майновий стан.

Відповідно до ч.1 ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючисьнаведеним, ст.3340-1279280283287288 КУпАП суддя, –

п о с т а н о в и л а:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАПта накласти стягнення у виді адміністративного арешту строком 15 (п`ятнадцять) діб.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп.

Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, до Хмельницького апеляційного суду через Полонський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя

Джерело

Залишити відповідь