Суд оштрафував двох поліцейських, які отримали хабар за непритягнення до відповідальності за крадіжку

Кобеляцький суд призначив по 14,5 тис. грн штрафу двом поліцейським, яких затримали на хабарі у 10 тис. грн

24 вересня Кобеляцький районний суд виніс вирок двом поліцейським, яких затримали на хабарі у 10 тис. грн за непритягнення до відповідальності за крадіжку. Суддя Тетяна мороз призначила Михайлу Шарівському та Андрію Кусайку по 15 тис. грн штрафу.

У березні 2019 року двох співробітників Кобеляцького відділу поліції Полтавщини затримали на хабарі в 10 тисяч гривень. Кошти вони вимагали за непритягнення чоловіка до кримінальної відповідальності за вчинення ним крадіжки.

Злочин чоловіка, у якого вимагали хабар, був пов’язаний із крадіжкою майна в приміщенні ПАТ «Укртелеком». Поліцейські нібито обіцяли видалити сліди пальців рук з місця вчинення кримінального правопорушення, щоби надалі закрити кримінальне провадження. Проте, за інформацією прес-служби прокуратури Полтавської області, жодної подібної крадіжки цей чоловік не вчиняв.

Старшому оперуповноваженому Михайлу Шарівському та оперуповноваженому СКП Кобеляцького відділу поліції Андрію Кусайку суд обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі 96 тисяч гривень. Відповідні кошти були внесені заставодавцями.

Обставини справи

Відповідно до Єдиного державного реєстру судових рішень, 8 листопада 2018 Михайло Шарівський та Андрій Кусайко отримали завдання від керівництва — перевірити причетність чоловіка, ім’я якого не називається, до крадіжки в приміщення АТС ПАТ «Укртелеком» в с. Бутенки, яка сталася 6 жовтня 2018 року. Під час зустрічі з чоловіком правоохоронці повідомили йому, що під час досудового розслідування сліди його пальців рук виявили на місці злочину. Тоді ж правоохоронці наголосили на необхідності співпраці.

5 березня 2019 біля приміщення «Укрпошти» у Кобеляках поліцейські зустрілись з чоловіком та пообіцяли, що за 10 тис. грн домовляться зі слідчим, щоб той не притягав до кримінальної відповідальності чоловіка. 6 березня проти поліцейських було відкрите кримінальне провадження. А вже 14 березня поліцейські ще раз зустрілись з чоловіком, отримали хабар та були затримані співробітниками Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції, ДБР та прокуратури.

Позиція обвинувачуваних поліцейських

Михайло Шарівський та Андрій Кусайко повністю визнали свою провину у наданні пропозиції здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави за надання неправомірної вигоди для себе та одержав неправомірну вигоду для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст.28, ч.2 ст. 369-2 КК України) та щиро розкаялися.

Рішення суду

Під час визначенні покарання суд врахував ступінь тяжкості злочину, особи обвинувачених та наявність пом’якшуючих та обтяжуючих обставин.

Обставиною, яка пом’якшує покарання обвинувачуваних — щире каяття. Обставиною, яка обтяжує покарання суд визнав вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою.

Тому суддя Тетяна Мороз призначилаобвинуваченим штраф (по 14,5 тис. грн кожному), зобов’язала компенсувати витрати на експертів (4,4 тис. грн) та позбавила вже екс-поліцейських права обіймати посади у правоохоронних органах, які пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій строком на 1 рік. 

Відповідно до Єдиного державного реєстру декларацій, Михайло Шарівський подав декларацію перед звільненням 16 червня, а Андрій Кусайко — 14 червня.

Нагадаємо, що у березні в Кременчуці капітан поліції отримав 30 тисяч гривень хабаря від підприємця, якому обіцяв вирішення проблем із кримінальною справою та заступництво у бізнесі.

Джерело

Залишити відповідь