Суд обрав запобіжні заходи шахраю, який претендував на посаду Авакова, та його спільнику за продаж посади в поліції

Печерський суд Києва застосував запобіжні заходи до двох чоловіків, які підозрюються у шахрайстві за попередньою змовою групою осіб.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 30 квітня.

За версією слідства, на початку 2021 року чоловік почав розпускати чутки серед знайомих, що  у найближчому майбутньому його мають призначити на посаду Міністра внутрішніх справ України. У зв’язку з цим він обіцяв сприяння у державній реєстрації автомобілів, а також при доборі кадрів в апарат Міністерства внутрішніх справ, територіальні органи, заклади, установи і підприємства, що належать до сфери управління цього відомства. До свого плану він залучив одного спільника. 

У березні 2021-го начальник відділу поліцейської діяльності № 3 Шепетівського районного управління поліції ГУ Нацполіції у Хмельницькій області розповів товаришу, що хоче просунутись по службі та обійняти посаду середнього чи вищого складу поліції у Києві чи Київській області. Співрозмовник пригадав, що знайомий його товариша  найближчим часом має бути призначений на посаду Міністра внутрішніх справ, тому звернувся до знайомого з проханням дізнатися про наявність вакантних посад. У подальшому цей співрозмовник був залучений до конфіденційного співробітництва для викриття шахраїв. Саме йому була озвучена сума – 220 тисяч доларів – яку треба заплатити за призначення на посаду начальника Головного управління Нацполіції у Київській області. 

Агент правоохоронних органів мав кілька телефонних розмов і зустрічей із підозрюваними. 

28 квітня близько опівночі у номері готелю «Orly Park» (Київ, бул. Вацлава Гавела, 9-В) двоє підозрюваних зустрілися із агентом. Під час розмови «майбутній міністр» повідомив, що питання призначення кандидата на посаду начальника ГУ НП у Київській області вже вирішене на 99 %, а остаточний результат буде після 11 травня. Підозрюваний пообіцяв, що він самостійно завезе кандидата на своєму автомобілі на територію Міністерства внутрішніх справ, де заведе у потрібний кабінет і вже через деякий час він вийде звідти, будучи на відповідній посаді. 29 квітня напроти кафе «Tin Tin» (Київ, вул. В’ячеслава Липинського, 15) у салоні машини відбулася передача 120 тисяч доларів, решту суми планувалося отримати після призначення на посаду. Чоловіків одразу затримали.

В судових рішеннях місця роботи підозрюваних не зазначаються. Але в обґрунтування ризиків називаються тісні зв’язки з працівниками правоохоронних органів, а також колишніми службовими особами органів державної влади.

29 квітня від чоловіка, який діяв під прикриттям і є ключовим свідком, надійшла заява, що його дружині зателефонував незнайомець, який відрекомендувався сином підозрюваного. Під час декількох телефонних розмов цей чоловік висловив погрози на адресу свідка та його родини за показання, надані поліції. Тому свідок остерігається погроз і насильства з метою зміни його показань або відмови від них.

Обох чоловіків помістили під варту. Кожному із них дали можливість звільнитися під заставу в 7 мільйонів 268 тисяч гривень.

У рішеннях суду написано, що підозрювані та їх захисники заперечували проти задоволення клопотання про обрання запобіжного заходу. Про їх ставлення до підозри нічого не сказано.

Залишити відповідь