Справа про «торгівлю» дозволами на зброю: заст. начальника Департаменту Нацполіції помістили під домашній арешт

Печерський суд Києва застосував запобіжні заходи до двох фігурантів справи про видачу незаконних дозволів на зброю.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвали суду.

Наразі відомо, що заступника начальника Департаменту превентивної діяльності Нацполіції України поміщено під цілодобовий нічний домашній арешт.

Іншого підозрюваного 26 лютого звільнено з посади заступника начальника відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи управління превентивної діяльності ГУНП в Донецькій області. Цьому чоловіку призначено нічний домашній арешт. 

Його адвокат у суді повідомив, що виїхати на окуповану територію його підзахисний не має бажання та можливості, оскільки, відповідно до інформації інтернет-сайту «Предатели «Донецкой народной республики», розшукується як зрадник.

Раніше Державне бюро розслідувань інформувало, що у справі п’ятеро підозрюваних. Зокрема, у списку також є працівник відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи ГУ Нацполіції у Харківській області, засновник і директор збройового магазину в Київській області.

Вартість «послуги» за отримання одного дозволу складала 5-10 тисяч гривень, а протягом місяця посадовці оформлювали понад 200 таких незаконних дозволів.

Наразі слідством встановлено понад 800 фактів незаконної видачі дозволів на придбання мисливської гладкоствольної, нарізної, холодної зброї, а також пристроїв, споряджених гумовими чи аналогічними снарядами несмертельної дії. Наразі триває перевірка законності видачі понад 2 000 дозволів власникам зброї.

В ухвалі про запобіжний співробітнику поліції з Донецької області наводиться 7 епізодів злочинної діяльності за період з вересня 2020 по лютий 2021-го.

Схема виглядала так, що заступник начальника відділу контролю за обігом зброї в Донецькій області, начебто формував пакет документів, в тому числі таких, що могли бути підроблені, – посвідчення журналіста, довідка про проходження курсів з вивчення матеріальної частини зброї та ін. У пакет вкладалися гроші і його від імені вигаданого відправника пересилали з Маріуполя до Києва «Новою Поштою». У столиці відправлення забирав заступник начальника Департаменту превентивної діяльності Нацполіції України або його дружина. Йшлося про суми від 2 до 14 тисяч гривень. В одному з пакетів була довідка видання «Дніпро-Інфо», в іншому копія посвідчення журналіста газети «Конгрес Світ».

Дії учасників злочинної групи кваліфіковано за фактом одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Залишити відповідь