«Смотрящому» за Хмельницьким СІЗО повідомили про підозру у поширенні злочинного впливу в установі

Працівники поліції повідомили про підозру у встановленні та поширенні злочинного впливу організаторові злочинного угруповання, який наразі перебуває в слідчому ізоляторі за грабіж та побиття працівника виправної установи.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.

«У серпні цього  року під час проведення так званої «сходки» організатору злочинного угруповання надали статус «наглядача» за Державною установою «Хмельницький слідчий ізолятор». Відтак, отримавши такий статус, він призначив собі «помічників» з числа арештованих, встановив та контролював дотримання «злодійських законів», здійснював збір коштів, у тому числі здобутих злочинним шляхом, для поповнення «общака» та відповідав за їх розподіл»,–йдеться у повідомленні.

Правоохоронці зібрали матеріали, які підтверджують причетність лідера злочинного угруповання до злочинних дій. За заняття таким видом кримінальної діяльності чоловікові додатково оголосили ще одну підозру за ч. 2 ст.255-1 Кримінального кодексу України.

Крім того, 24 листопада, правоохоронці за участі спецпідрозділу КОРД провели санкціоновані обшуки  в камерах підозрюваного та його «помічників». Вилучили «чорнові» записи про надходження та витрати коштів «злодійського общака», мобільні телефони, які були ретельно заховані, гроші, саморобні ножі.

Відповідальність за встановлення та поширення злочинного впливу з’явилася лише у червні 2020 року. Відтак на осіб за таку діяльність чекає відповідальність у вигляді  позбавлення волі на строк від 9-ти до 15-ти років з конфіскацією майна.

Залишити відповідь