Слідчого ДБР, поліцейського Полтавського УВБ та ексрадника голови Полтавської ОДА, які намагались отримати $80 тис. хабара, судитимуть

ДБР завершило розслідування стосовно колишнього оперуповноваженого Полтавського управління ДВБ Нацполіції України, слідчого ТУ ДБР у місті Полтаві та колишнього радника голови Полтавської ОДА.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Слідством встановлено, що слідчий ТУ ДБР у місті Полтаві за попередньою змовою із колишнім оперуповноваженим Нацполіції, а також із колишнім радником голови Полтавської обласної державної адміністрації (поза штатом), діючи відповідно до розробленого ними плану, намагались незаконно заволодіти грошовими коштами потерпілого в сумі 80 000 доларів США шляхом обману за нібито активізацію слідчим ТУ ДБР досудового розслідування у кримінальному провадженні за заявою потерпілого, у тому числі проведення слідчих, негласних слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій.

У липні під час одержання від потерпілого частини хабара в сумі 40 000 доларів США слідчого ДБР разом із двома спільниками було затримано працівниками Державного бюро розслідувань.

Фігуранти обвинувачуються:

  • слідчий ТУ ДБР у місті Полтаві – у пособництві в заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому за попередньою змовою групою осіб, закінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб, у особливо великих розмірах, несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах та зберігається на носіях такої інформації, що вчинені особою, яка має право доступу до неї, несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється автоматизованих системах та зберігається на носіях такої інформації, що вчинені особою, яка має право доступу до неї, повторно, складанні, видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 190, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190, ч. ч. 1, 3 ст. 362, ч. 1 ст. 366 КК України);
  • колишній оперуповноважений Полтавського управління ДВБ НП України – у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому за попередньою змовою групою осіб, закінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб, у особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 190, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України);
  • колишній радник голови Полтавської ОДА – у закінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), за попередньою змовою групою осіб, у особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, у травні 2020 року старший оперуповноважений УВБ на зауваження свого керівництва про незадовільне виконання службових обов’язків висловив бажання піти з поліції. Коли поліцейському запропонували написати відповідний рапорт – він самовільно залишив місце роботи, не з’явившись на службі і наступного дня. За фактом відсутності на роботі без поважних причин керівництво ДВБ НПУ провело службову перевірку та 23 липня 2020 року ралізувало дисциплінарне стягнення – звільнення зі служби з органів поліції.

За інформацією P.TV, ім’я експрацівника ДВБ Нацполіції України — Вадим Юрійович Самчук.

Залишити відповідь