СБУ присудили 44 мільйони неустойки за неотримані квартири

Господарський суд Києва стягнув із ТОВ «Домобудівна компанія №7» на користь Служби безпеки України  43,72 млн грн пені та 656 тис грн судового збору. 

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 27 квітня.

СБУ з 2014 року мала договір з компанією про будівництво житлових будинків по вулиці Полковника Потєхіна, 9 у Голосіївському районі Києва. СБУ мала отримати не менше 327 квартир площею 17,5 тис кв м.

Планувалося, що квартири будуть передані СБУ 5 березня 2019-го. Але об’єкт так і не був зданий.

Компанія переконувала суд, що нема її вини у порушенні строків будівництва та ведення житлокомпплексу в експлуатацію.

У жовтні 2020-го Госпсуд Києва вже розірвав договір між СБУ і «Домобудівною компанією №7». Раніше Службі безпеки відмовили в отриманні дозволу на будівельні роботи на підставі документів, які надала саме «Домобудівна компанія №7». 

Суд стягнув суму неустойки  43,72 млн грн за неповні 6 місяців прострочення виконання договору. Стягнення пені передбачалося договором – 0,1% вартості несвоєчасно переданих квартир за кожен день затримки.

Рішення ще може бути оскаржене в апеляції.

За інформацією сайту «Наші гроші», ТОВ «ДБК-7» самостійно будівельні роботи не проводило, а залучило генпідрядника – ТОВ «БК «Азур Груп». У 2016-2019 рр співвласником цієї компанії було ТОВ «Фундамент Девелопмент», яке з 2019 року належить народному депутату від «Батьківщини» Андрію Пузійчуку, котрий очолює Тимчасову слідчу комісію з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Залишити відповідь