П’ятьох сумських поліцейських судитимуть за систематичні хабарі

У Сумах п’ятьох поліцейських обвинувачують у систематичному вимаганні та отриманні хабарів від своїх підлеглих, а також від окремих громадян за непритягнення останніх до відповідальності за порушення у сфері безпеки дорожнього руху. Йдеться про начальника поліції Сумського району Андрія Сердюка, начальників секторів реагування патрульної поліції Миколу Тищенка та Дмитра Шишку та поліцейських Олега Бондаренка та Олександра Никоненка.

Про це повідомляє «Судовий репортер»

29 березня у Зарічному райсуді Сум мали провести підготовче засідання. Та його відклали через заяву про відвід судді. Раніше справу намагався слухати Ковпаківський райсуд Сум. Але там також відвели всіх суддям. Вони під час здійснення професійної діяльності спілкувалися з обвинуваченими та знають їх.

За інкримінованою статтею (ч.3 ст.368 ККУ) поліцейським загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Начальника поліції Сумського району Андрія Сердюка викрили на вимаганні та отриманні хабара 4 березня 2019 року. Його пособником вважається начальник сектору реагування патрульної поліції Микола Тищенко, якого затримали того ж дня на передачі 5 тисяч гривень. Під час обшуку кабінету Тищенко добровільно віддав іще 4290 гривень. Начальнику райвідділу, сектору реагування патрульної поліції та одному зі співробітників підрозділу оголосили підозри.

За версією слідства, Сердюк приблизно з травня 2018 до березня 2019 року, діючи спільно з Тищенком, щомісячно вимагали та отримували від підлеглих співробітників секторів реагування патрульної поліції неправомірну вигоду в розмірі від 1000 до 3000 гривень за непогіршення їм умов проходження служби та не зменшення розміру заробітної плати.

Крім того, в травні 2018-го Сердюк з Тищенком начебто отримали 2 тисячі гривень за вказівку не фіксувати факт зупинки автомобіля та виявлення в багажнику спирту та горілки і повернення власнику транспортного засобу.

За матеріалами розслідування, у квітні 2018-го Сердюк і Тищенко прийняли рішення про створення організованої групи, діяльність якої полягала у систематичному вимаганні та отриманні хабарів від суб`єктів господарювання та фізичних осіб, що здійснюють перевезення продукції і товарів на території, яка обслуговується Сумським райвідділом поліції.

Так, в кінці серпня 2018-го до Тищенка за консультацією щодо переліку документів, необхідних для перевезення дров вантажними автомобілями, звернувся ФОП. Тищенко повідомив підприємцю, що він як працівник поліції може сприяти у безперешкодному перевезенню, однак за такі послуги треба платити по 200-250 гривень за одну машину, що буде везти дрова. Якщо не платити, то машини з деревиною будуть постійно працівниками поліції зупинятись та вилучатись, що призведе до повної зупинки господарської діяльності. Тищенко нібито одержав спочатку 10 тисяч, а потім ще 5 тисяч гривень просто в своєму службовому кабінеті. Гроші розділили між членами групи, іншими поліцейськими.

За матеріалами справи, через місяць Тищенко зі спільником вимагали від громадянина 10 тисяч гривень за повернення вилученого автомобіля «ГАЗ». Від власника вони отримали 5 тисяч гривень. А за два тижні Тищенко узяв від того ж ФОПа ще 5 тисяч за перевезення дров.

Після затримань в ГУНП в Сумській області провели службове розслідування.

Перевіркою встановлено, що начальник сектору реагування патрульної поліції Тищенко також щомісяця збирав у підлеглих по 100-150 гривень на «потреби колективу». Облік, куди йшли ці кошти, не вівся. Крім цього, Тищенко запропонував підлеглим добровільно передати йому по 1000 гривень з кожного на ремонт туалету. Але насправді туалету відремонтували за рахунок субвенції Сумської райради ще до збору коштів. Щодо начальника поліції району Сердюка, то комісія встановила, він на зборах говорив про необхідність здавати кошти на потреби відділу та не вживав заходів на запобігання порушенню антикорупційного законодавства.

Дисциплінарна комісія застосувала до Тищенка і Сердюка стягнення у вигляді звільнення зі служби в поліції. Тищенко намагався поновитися на посаді через Сумський окружний адмінсуд, але у позові йому відмовили. Другий апеляційний адміністративний суд це рішення скасував, а позов Тищенка – задовольнив. На таку постанову ГУНП в Сумській області подало касаційну скаргу. Верховний суд постанову апеляції скасував та направив справу на новий розгляд. Після цього рішення першої інстанції було залишено без змін, а в поновленні на посаді Тищенку відмовлено.

Андрій Сердюк поновився на роботі через Сумський окружний адмінсуд. Наразі ГУНП Сумщини оскаржує його поновлення у Верховному суді.

Залишити відповідь