Президент пригрозив позбавляти суддів мантій щотижня

Джерело: засідання представників влади за участю президента.

Президент Володимир Зеленський заявив, що склад судів першої інстанції слід повністю оновити ще у 2019 році, а недоброчесних суддів він позбавлятиме посади й звання.   

Пряма мова Зеленського: “Через недолугу судову реформу ми не отримали перезавантаження судової влади і оновлення – навпаки, попередня влада робила все, щоб судді залежали тільки від неї.

Лише рішучими заходами можливо змусити виконувати закон. Такими рішучими заходами є щотижневе позбавлення суддівських мантій, не гідних високого звання судді. При чому очищення повинно стосуватися усіх – і в першу чергу, суддів вищих інстанцій.

Суди першої інстанції повинні бути наповнені новими суддями. Більш ніж 2 тисяч вакансій мають бути заповнені ще до Нового року. Але це має зробити вже нова Вища кваліфікаційна комісія суддів, яка буде пере запущена найближчим часом, відповідно до поданого мною законопроекту”.

Деталі: За словами президента, велика частка економічних невдач у державі – “на совісті недоброчесних суддів”.

Про Антикорупційний суд: “Ми всі з нетерпінням очікуємо запуску Вищого антикорупційного суд. Я так розумію, все йде за планом – 5 вересня активно починає працювати Антикорупційний суд.

На жаль, парламент поки що не ухвалив законопроект щодо унеможливлення блокування суду надмірною кількістю справ – але я сподіваюся, що він це зробить протягом найближчих днів.

Українське суспільство вимагає від Антикорупційного суду швидкого та якісного розгляду справ про топ-корупціонерів”. 

Що цьому передувало: На початку серпня Руслан Рябошапка, який тепер став генеральним прокурором, заявляв, що до кінця року очікується понад 20 вироків Антикорупційного суду.

Джерело

Залишити відповідь