Президент ініціює реформу прокуратури: усі основні зміни

У Верховній Раді зареєстровано президентський законопроєкт № 1032 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури».

Законопроектом вносяться зміни, зокрема, до Закону України «Про прокуратуру».

Пропонується замість чинної структури органів прокуратури створити після проведення атестації прокурорів таку нову структуру: Офіс Генерального прокурора, обласні прокуратури, окружні прокуратури.

Генеральному прокурору надається право ліквідовувати та реорганізовувати окружні та обласні прокуратури.

Військові прокуратури ліквідовуються, але при цьому Генпрокурор отримує право у разі потреби утворювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу Генпрокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур.

Максимальна кількість працівників органів прокуратури зменшується на третину з 15 000 до 10 000 осіб.

Генпрокурор зможе, серед іншого затверджувати систему оцінювання якості роботи прокурорів, регулювати навантаження на прокурорів, порядок розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду.

Усі кандидати із вищою юридичною освітою та стажем роботи у сфері права зможуть брати участь у відборі на заміщення посад в усіх органах прокуратури;.

Національну академію прокуратури України перетворять на Тренінговий центр прокурорів України.

Базовий оклад прокурора зросте з 12 до 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Водночас встановлюється обмеження в розмірі 25% для максимального розміру премії прокурора за результатами календарного року, яка нараховується виключно відповідно до оцінки роботи прокурора.

Прокурори усіх рівнів можуть бути переведені на посаду прокурора в Офісі Генерального прокурора, обласних прокуратурах, окружних прокуратурах лише у разі успішного проходження ними атестації, яка проводиться у порядку, передбаченому «Прикінцевими і перехідними положеннями» цього Закону.

Атестація не поширюється на прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Особи, які не займали посаду прокурора на момент набуття чинності Законом, мають право, за умови наявності вищої юридичної освіти та стажу роботи у сфері права, взяти участь у відкритому конкурсі на вакантні посади прокурора.

Тимчасово, до 01 вересня 2021 року, зупиняються повноваження Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Встановлюється, що Генеральний прокурор:

затверджує порядок проведення добору кадровими комісіями на зайняття вакантної посади прокурора;

визначає порядок заміщення тимчасово вакантних посад прокурорів в органі прокуратури;

призначає осіб на адміністративні посади в Офісі Генерального прокурора та на посаду керівника обласної прокуратури (за схваленням Комісії з добору керівного складу органів прокуратури);

визначає порядок розгляду дисциплінарних скарг кадровими комісіями про вчинення прокурором дисциплінарного проступку та здійснення дисциплінарного провадження;

визначає порядок прийняття рішення кадровими комісіями за результатами дисциплінарного провадження і за наявності підстав, передбачених Законом України «Про прокуратуру», про накладення на прокурора дисциплінарного стягнення або рішення про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора.

Нагадаємо, Верховна Рада схвалила 30 серпня 2019 року призначення Руслана Рябошапки на посаду Генпрокурора, пізніше відповідний Указ підписав Президент України Володимир Зеленський.

Сьогодні, 2 вересня Рябошапка підписав наказ про звільнення з посади заступника Генерального прокурора – Головного військового прокурора Анатолія Матіоса. 

https://ukrainepravo.com/news/ukraine/reforma-prokuratury-likvidatsiya-viyskovykh-prokuratur-i-rozshyrennya-povnovazhen-genprokurora/
Залишити відповідь