Поліція запускає на дорогах «фантомні патрулі»

У поліцейських авто встановлять прилади, які фіксуватимуть порушення швидкості руху автівок навколо.

«У патрульній машині встановлюється прилад, який дозволяє фіксувати правопорушення, які відбуваються навколо поліцейського авто, навіть якщо воно перебуває у русі. Тобто, є можливість зафіксувати порушення швидкості руху автівок, які рухаються в попутному напрямку або у зустрічному.Це надає можливість поліцейському бути мобільним та забезпечує додатковий момент превенції порушень. Наразі закуповується 4 тестові програми, тендер вже оголошено. А на майбутню програму 2021-2023 роки закладена купівля кількасот таких приладів»,–заявив під час брифінгу перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Голова Державного агентства інфраструктурних проектів Кирило Хом’яков зазначив, що до кінця року на дорогах України з’явиться чотири тестові програми, а 300 патрульних автомобілів, обладнані такими системами, зв’являться в найближчі декілька років.

«Все буде фінансуватися з державних програм. Всі закупівлі та тендери є абсолютно прозорими, будь ласка, слідкуйте», – додав він.

Майбутня система контролю швидкості в Україні складатиметься з декількох частин: перша –  це стаціонарні камери, які встановлені в місцях підвищеної аварійності і про них знають всі водії, друга – це камери, які встановлюють в поліцейські авто, третя – це камери типу TruCam».

Залишити відповідь