Поліція ігнорує листи суду щодо надання охорони доньці вбитої Ноздровської, допит потерпілих відклали

Шевченківський суд Києва відклав запланований допит потерпілих у справі про вбивство Ірини Ноздровської.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

У засідання з’явилася тільки мати загиблої Катерина Дуняк. Вона повідомила, що її чоловік у лікарні з інсультом. Крім того, у кінці грудня виповнюється 4 роки з часу зникнення Ірини. Вона просила відкласти допит їх родини на більш спокійний час.

— Я буду говорити, але я хочу, щоб в моєї внучки була охорона. Охорони досі немає, — розповіла Катерина Маркуріївна.

Головуючий уддя Слободянюк нагадав, що суд уже направляв листа у поліцію. Це відбулося у засіданні 2 вересня.

— Немає! Вже три місяці піднімається це питання, як не більше. А зараз темно. Вона йде з роботи. Я показання не буду давати, поки в моєї дитини не буде охорони, — сказала потерпіла.

Суддя пообіцяв звертатися у поліцію повторно, щоб забезпечити повну охорону Анастасії Ноздровської саме в день наступного засідання 16 січня, коли має відбутися допит. Але бабуся дівчини заперечила, що така охорона має бути постійна.

— Ми не обмежуємося датами. Ми постійно нагадуємо, що в Ноздровської має бути охорона. У нас в справі, певно, листів 5 чи 6 лежить. Кожного разу на Ваше звернення ми такий лист направляємо. Більше того, крім Нацполіції, голови Нацполіції, ми направляємо листа керівнику обласної прокуратури і керівнику поліції Київської області… Суд не може сам охорону здійснювати, на жаль, — пояснив суддя Слободянюк.

Раніше у поліції області суду повідомили, що заходи безпеки щодо доньки вбитої зберігаються. Але сама дівчина та її бабуся кажуть, що це не так.

Обвинуваченому Юрію Россошанському вкотре продовжили тримання під вартою на 2 місяці. Його адвокат просив суд з огляду на тривалість перебування у СІЗО розглянути можливість запобіжного заходу в вигляді застави. Мати вбитої сказала, що Россошанський має сидіти поки не скаже правду.

Ірина Ноздровська зникла ввечері 29 грудня 2017-го, повертаючись з Києва додому в селі Демидів. Її знайшли мертвою 1 січня 2018-го у річці біля села. На тілі було 17 ножових поранень.

За кілька днів вину на себе взяв односелець Юрій Россошанський, чий син два роки тому збив машиною на смерть молодшу сестру Ірини. Подія викликала сильну ворожнечу між двома сім’ями. 

Россошанський пояснював, що Ноздровська начебто не давала його рідним проходу, обзивала його вбивцею, тому ввечері на зупинці маршрутки біля магазину він убив її, щоб нарешті настав спокій, а тіло відніс за півтора кілометра і скинув у річку.

Після передачі справи до суду Россошанський змінив показання, кажучи, що раніше взяв на себе злочин, піддавшись по суті шантажу правоохоронців в обмін на звільнення його сина, який відбував тюремне покарання за смертельну ДТП. Крім того, йому обіцяли звинувачення у вбивстві в стані афекту і максимум 2 роки позбавлення волі. Та психіатрична експертиза афект не підтвердила.

Россошанський опинився на лаві підсудних із перспективою 15 років за ґратами або навіть і довічного ув’язнення.

Залишити відповідь