Одеський опер отримав хабарів на 260 тисяч гривень за непритягнення вебкам-моделі за порнографію

Комінтернівський райсуд Одеської області затвердив угоду про визнання винуватості у справі про зловживання впливом колишнім працівником правоохоронного органу.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 8 вересня.

За матеріалами справи, оперуповноважений 3-го відділу із боротьби з екстремістськими та радикальними організованими злочинними групами управління стратегічних розслідувань поліції в Одеській області отримував від дівчини гроші не притягнення до відповідальності за виготовлення та поширення продукції порнографічного характеру (вебкам-моделінг).

Спочатку жінка платила по тисячі доларів у місяць у гривневому еквіваленті на картку, яку поліцейський з міркувань конспірації мав зареєстрованою на іншу особу. Згодом сума зменшилась приблизно на половину, але потім виросла до 18 тисяч. 

Вебкам-модель більше року платила працівнику поліції, але на початку 2021-го звернулась із заявою про злочин. Після цього оперуповноважений ще двічі отримував гроші готівкою — 300 і 600 доларів.

Всього у період з 24.10.2019 по 05.04.2021 працівник поліції отримав неправомірної вигоди на суму 259 тисяч 317 грн.

Згодом з’явилась версія, що гроші оперуповноважений брав за вплив на слідчого ВП № 3 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області (колишній Суворовський відділ поліції міста Одеси). Начебто оперуповноважений говорив жінці, що гроші, у тому числі, призначені для слідчого.

Дії викритого правоохоронця кваліфікували за ч.2 ст.369-2 ККУ як зловживання впливом. Обвинувачений ініціював угоду про визнання винуватості. У судовому засіданні підтвердив факти, викладені в обвинувальному акті, вину беззастережно визнав, розповів, що протягом тривалого часу, отримував від громадянки неправомірну вигоду.

Обвинувачений і прокурор Одеської обласної прокуратури домовилися, що у випадку визнання вини покаранням буде штраф у розмірі 93,5 тисяч гривень (5500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Суд затвердив цю угоду. 

В органах поліції цей чоловік більше не працює, його звільнили одразу після затримання.

Залишити відповідь