Одеських правоохоронців, які провокували на хабар та побили голову сільської ради, судитимуть

7 жовтня 2015 року у ході негласних слідчих дій, у межах кримінального провадження за фактом можливого вимагання неправовірної вигоди, громадянин запропонував сільському голові 3 тисячі гривень за видачу дозволу на розміщення зовнішньої реклами.  Посадовець від хабара відмовився та намагався доставити громадянина на власному автомобілі до районної прокуратури для з’ясування законності його дій.

Як повідомляє пресслужба ДБР, незважаючи на те, що пропозиція неправомірної вигоди сільським головою була відхилена, один із оперуповноважених почав переслідувати посадовця, здійснив два постріли з травматичного пістолету у бік його автомобіля та заблокував автівку. Після чого, правоохоронець повалив сільського голову на землю та завдав декілька ударів ногою, чим спричинив йому тілесні ушкодження середньої тяжкості.

Інший оперуповноважений, розуміючи, що неправомірні дії його колеги зафіксовані  за допомогою спецзасобів, вилучив карту пам’яті з відеозаписом та видалив її вміст.

Після цього він підробив протоколи про негласні слідчі дії та направив їх до прокуратури для подальшого використання у кримінальному провадженні.

На час скоєння злочину обвинувачені перебували на оперативних посадах Управління протидії злочинності у сфері економіки Головного управління МВС в Одеській області.

Наразі до суду скеровано обвинувальний акт відносно дільничних офіцерів  одного з відділів поліції в м.Одеса ГУ Нацполіції в Одеській області.  Правоохоронці обвинувачуються у перевищенні службових повноважень із застосуванням насильства та зброї, службовому підробленні, а також незаконних діях з інформацією (ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 362 Кримінального кодексу України).

У разі доведення вини, обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Залишити відповідь