НАБУ проводить обшук у домі лісника Віктора Сиси

Зараз у домі лісника Віктора Сиси проводиться обшук детективами НАБУ. Про це повідомив на своїй сторінці народний депутат України Олексій Кучер .

«Історія з візитом до Харкова президента України отримала продовження.

Незважаючи на відчайдушний активний опір правоохоронним органам (зокрема фізичний), а також посильну допомогу останньому з боку співробітників державної охорони (які, як не дивно, здійснюють його цілодобову охорону), детективи розпочали обшук.

На фото маєток лісника. Розмах дивує.», – написав депутат.

Нагадаємо, детективи Національного антикорупційного бюро розслідують можливе зловживання службовим становищем директором державного підприємства «Гутянське лісове господарство» Віктором Сисою під час відчуження значних обсягів необлікованої деревини та продажу лісоматеріалів за заниженими цінами на користь підконтрольних йому фірм.

Віктор Сиса

Про це йдеться в ухвалі Солом’янського районного суду міста Києва від 15 липня, повідомляло «Слово і Діло».

Як встановили детективи, Гутянський лісгосп продавав лісоматеріали та необліковану деревину фірмам «Атлантіс С», «Стеклосервіс» та «Профіт Доп». Водночас станом на 16 вересня 2016 року директором та єдиним засновником компанії «Атлантіс С» був директор Гутянського лісгоспу Віктор Сиса, а адреса реєстрації фірми є квартирою його дружини. Також він був засновником та керівником компанії «Стеклосервіс», а адресою її реєстрації є теж квартира дружини Сиса. До того ж теперішнім керівником, засновником, підписантом і головним бухгалтером цієї фірми є рідна сестра директора лісгоспу Тетяна Корнієнко. Крім того, засновником та директором підприємства «Профіт Доп» є Артем Черватюк, який є наближеною особою до чинного керівника компанії «Атлантіс С» Валерія Пасічника. А Пасічник, своєю чергою, є двоюрідним братом дружини директора Гутянського лісгоспу.

Також у НАБУ встановили, що фірми «Атлантіс С», «Профіт Доп» і «Стеклосервіс» протягом 2018 року продали більше лісоматеріалів, ніж офіційно придбали в Гутянського та інших лісгоспів. До того ж компанія «Стеклосервіс» придбала у Гутянського лісгоспу технічну сировину дубу обсягом 2081,39 куб. м. При цьому зазначений обсяг деревини фірма в подальшому реалізувала як дошки дубові, що мають значно вищу ціну.

Крім того, детективи дізналися, що Гутянський лісгосп має низку договорів оренди з вказаними трьома компаніями, тобто вони систематично використовують у своїй діяльності активи держпідприємства. Також, за даними з податкових накладених, ці три фірми реалізують придбану в Гутянського лісгоспу продукцію у вигляді лісоматеріалів дубу за цінами, які в 4-5 разів вищі, ніж ціни, за якими їх придбали, що може свідчити про зловживання службовим становищем держпідприємства.

Так, під час розслідування детективи 21 червня провели обшук у приміщенні фірми «Профіт Доп» і вилучили там низку документації, зокрема: сертифікат про походження лісоматеріалів ДП «Гутянське лісове господарство»; прибуткові накладні, де покупець: ТОВ «Профіт Доп», а постачальник: ДП «Гутянське лісове господарство» та інше. Також обшук проходив за місцем проживання батька директора Гутянського лісгоспу, оскільки, за даними детективів, саме в нього зберігалася частина документів, які стосуються необлікованої деревини, отриманої ТОВ «Атлантіс С», ТОВ «Стеклосервіс» та ТОВ «Профіт Доп» від держпідприємства. Все вилучене за двома місцями обшуків заарештував суд.

Залишити відповідь