На Прикарпатті псевдокоп-шахрай ошукав громадян на 400 тис. грн

Представляючись працівником поліції, псевдокоп у телефонній розмові повідомляв людям про вчинення злочинів їхніми родичами. За уникнення відповідальності вимагав перерахувати гроші на банківську картку. Протягом двох років шахрай заволодів коштами на суму майже 400 тисяч гривень.

«У січні 2020 року працівники Івано-Франківського управління ДВБ НПУ одержали інформацію щодо діяльності осіб, які вчиняють шахрайські дії, представляючись співробітниками поліції. Невідомі телефонували до жителів різних регіонів України, представлялися поліцейськими та розповідали про нібито вчинення злочинів їхніми родичами. За вирішення «проблемної ситуації» пропонували перерахувати кошти на зазначені банківські картки»,–йдеться у повідомленні пресслужби ДВБ.

Псевдокопи систематично змінювали номери мобільних телефонів та самі мобільні термінали. Через мережу Інтернет підбирали осіб, яким пропонували щомісячну винагороду за користування їхніми банківськими картками.

Зловмисником виявився 38-річний уродженець Полтавської області, який наразі мешкає в Івано-Франківську. В минулому чоловік відбував покарання за аналогічні злочини, а також розбій та умисне вбивство. До шахрайства зловмисник залучив свою 34-річну дружину. Подружжя вело доволі скритий спосіб життя: уникали будь-яких дружніх стосунків та не реєструвалися в соціальних мережах. Щоденно на автомобілі, яким керувала жінка, вони виїжджали в багатолюдні місця, звідки телефонували потерпілим. Після перерахунку коштів аферист намагався відразу зняти готівку, щоб уникнути блокування банківської картки потерпілою стороною.

Протягом дня зловмисник здійснював 300-400 телефонних дзвінків. Встановлено, що за час злочинної діяльності – 2018-2020 роки – фігурант заволодів коштами на загальну суму майже 400 тисяч гривень.

Правоохоронці затримали гахрая на вчиненні злочину. Під час санкціонованих обшуків у автомобілі та за місцем мешкання фігуранта виявлено та вилучено готівку, сім-картки, мобільні телефони, чорнові записи, документи. За адресою проживання виявлено мінілабораторію для вирощування конопель.

Зловмиснику оголошення про підозру та обрання запобіжного заходу. За шахрайство йому загрожує позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Залишити відповідь