На Луганщині судитимуть поліцейського, який зламав палець чоловіку, коли той знімав його дії на мобільний телефон

Слідчі теруправління ДБР, розташованого у місті Краматорську, завершили досудове розслідування стосовно поліцейського, що підозрюється у перевищенні влади.

Досудовим розслідуванням встановлено, що лейтенант поліції, перебуваючи у відрядженні до складу угрупування Об’єднаних сил у місті Лисичанську, вранці 6 серпня 2018 року, в складі наряду співробітників поліції прибув на територію Луганського обласного наркологічного диспансеру.

Там працівники поліції почали перевіряти документи наркозалежних осіб, які проходять метадонову замісну підтримувальну терапію відповідно до Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ».

У зв’язку з вказаними діями працівників поліції, керівництво Луганського обласного наркологічного диспансеру викликало працівника благодійної організації, який за відповідним договором надає диспансеру послуги кейс-менеджера з питань залучення пацієнтів.

Між поліцейськими та представником благодійної організації виникла суперечка через те, що співробітники поліції відмовились назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред’явити службове посвідчення, не надали можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформацією. Також поліцейські відмовились повідомити причину перевірки пацієнтів наркологічного диспансеру. При цьому один з поліцейських, намагаючись перешкодити представнику благодійної організації здійснити відеозапис інциденту на мобільний телефон,  застосував до нього фізичне насильство, чим спричинив йому ушкодження середнього ступеню тяжкості (закритий перелом основної фаланги першого пальця правої кисті).

За результатами досудового розслідування, слідчі теруправління ДБР, розташованого у місті Краматорську, кваліфікували дії лейтенанта поліції як «перевищення влади та службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, які супроводжувалися насильством та болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування» (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).

Обвинувальний акт скеровано до суду для розгляду по суті.

У разі доведення вини, правоохоронцю загрожує позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Залишити відповідь