На Харківщині троє поліцейських аби покращити показники по боротьбі з вирубкою лісу, притягнули невинного чоловіка до кримінальної відповідальності та відзвітували про виявлену порубку лісу на своєму сайті

Працівники поліції доставили на місце завчасної порубки 9-ти сосен у Борівському районі області 51-річного місцевого мешканця та надали йому бензопилу. Вказані правоохоронці за грошову винагороду змусили місцевого мешканця взяти на себе кримінальну відповідальність за злочин, який він не скоював. Надалі слідчим поліції було відкрито кримінальне провадження, в ході якого місцевому мешканцю поліції навіть було повідомлено про підозру. 

Про це повідомляє пресслужба прокуратури області.

«Протягом березня-квітня 2020 року начальник одного з секторів поліції Борівського ВП ГУНП в Харківській області за попередньою домовленістю з одним із керівників цього відділення та слідчим поліції з метою штучного нарощування показників про розкриття злочинів, пов’язаних із незаконною порубкою лісу, вжили заходів щодо штучного створення доказів скоєння злочину, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, а також причетності до його скоєння місцевого мешканця.»,– йдеться у повідомленні.

Зокрема, зазначається, що результати поліцейського «розслідування» було відзвітовано на офіційному сайті ГУНП в Харківській області. У повідомленні поліція «хизувалась», що виявила на місці порубки лісу 51-річного місцевого мешканця: «Жодних дозвільних документів на порубку дерев чоловік не надав. Під час огляду місця події поліцейські вилучили 9 стовбурів сосни об’ємом близько 3 кубічних метрів». 

Наразі 3-м поліцейським Борівського відділення поліції ГУНП в Харківській області повідомлено про підозру:

  • начальнику одного з секторів поліції за фактом організації притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності слідчим, поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення або іншою фальсифікацією (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 372 КК України);
  • одному з керівників цього відділення за фактом підбурювання до притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності слідчим, поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення або іншою фальсифікацією (ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 372 КК України);
  • слідчому за фактом притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності слідчим, поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення або іншою фальсифікацією (ч. 2 ст. 372 КК України).

Прокуратурою області спільно зі слідчими ДБР та оперативними співробітниками ДВБ проведено обшуки у службових приміщеннях відділення поліції. Після опрацювання здобутих доказів, в тому числі за результатами проведених обшуків, буде вирішено питання про повідомлення про підозру іншим особам.

Також перевіряється причетність інших працівників поліції до цього злочину. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. 

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років. 

Залишити відповідь