На Харківщині судитимуть трьох поліціянтів, котрі аби покращити показники по боротьбі з вирубкою лісу, притягнули невинного чоловіка до кримінальної відповідальності та відзвітували про виявлену порубку лісу на своєму сайті

Троє поліцейських постануть перед судом за неправомірне притягнення невинної особи до кримінальної відповідальності.

Про це повідомляє пресслужба регіональної прокуратури.

Слідством встановлено, що протягом березня-квітня 2020 року начальник одного з секторів поліції ВП ГУНП в Харківській області за попередньою домовленістю з одним із керівників цього відділення та слідчим поліції з метою штучного нарощування показників про розкриття злочинів, пов’язаних із незаконною порубкою лісу, вжили заходів щодо штучного створення доказів скоєння злочину, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, а також причетності до його скоєння місцевого мешканця.

«Так, працівники поліції доставили на місце завчасної порубки 9-ти сосен 51-річного місцевого мешканця та надали йому бензопилу, мастила та бензин. Вказані правоохоронці за грошову винагороду змусили місцевого мешканця взяти на себе кримінальну відповідальність за злочин, який він не скоював»,–йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що результати поліцейського «розслідування» було відзвітовано на офіційному сайті ГУНП в Харківській області. У повідомленні поліція «хизувалась», що виявила на місці порубки лісу 51-річного місцевого мешканця: «Жодних дозвільних документів на порубку дерев чоловік не надав. Під час огляду місця події поліцейські вилучили 9 стовбурів сосни об’ємом близько 3 кубічних метрів». 

Обласною прокуратурою затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно трьох поліцейських одного з відділів поліції ГУНП в Харківській області: начальника одного з секторів поліції за фактом організації притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності слідчим, поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення або іншою фальсифікацією (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 372 КК України), одного з керівників цього відділення за фактом підбурювання до притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності слідчим, поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення або іншою фальсифікацією (ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 372 КК України) та слідчого за фактом притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності слідчим, поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення або іншою фальсифікацією (ч. 2 ст. 372 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

Залишити відповідь