На Дніпропетровщині діяв наркосиндикат під «прикриттям» колишніх та діючих поліціянтів

Злочинна організація виготовляла та розповсюджувала наркотики на території Дніпропетровської області з відома окремих поліцейських, зокрема керівної ланки.

Про це повідомляє пресслужба ДВБ Нацполіції.

Навесні цього року працівники внутрішньої безпеки Нацполіції встановили групу осіб, яка займалася виготовленням, збутом психотропних речовин і наркотичних засобів на Дніпропетровщині. Організували наркобізнес двоє осіб: 32-річний уродженець Грузії, мешканець Дніпра та 60-річний ексміліціонер – колишній перший заступник начальника УМВС України в Дніпропетровській області (під час служби сім років очолював обласний підрозділ боротьби з наркозлочинністю).

Зазначається, що до складу наркоугруповання входило чотирнадцять осіб, чоловіки та жінки віком від 21-го – 47-ми років, які виконували чітко розподілені функції: виготовлення тих чи інших наркотиків і подальше розповсюдження. Наркоділки втягували в наркоманію дітей, яких згодом мали залучити до мережі збуту.

«Колишній посадовець міліції консультував лідера злочинної організації щодо методів конспірації, планів правоохоронців щодо документування, підказував точки оптової закупівлі наркотиків та прекурсорів і місця їх виготовлення. Також у його обов’язки входила передача частини прибутку 43-річному поліцейському у відставці, ексначальнику одного з підрозділів Управління протидії наркозлочинності (УПН) поліції Дніпропетровщини, який виступав посередником між учасниками наркосиндикату та діючими поліцейськими»,– розповіли в поліції.

Серед спільників, які за систематичну грошову винагороду не вживали заходів реагування та покривали протиправну діяльність, були старший оперуповноважений Дніпровського районного управління поліції (в минулому займав керівну посаду УПН поліції області) та один із посадовців поліції міста Синельникове, який до недавнього часу також перебував на керівній посаду в поліції Павлограда. Крім того, під час документування одного з поліцейських, причетних до діяльності групи, викрили на катуванні затриманих.

У фігурантів провели більше 40 санкціонованих обшуків. Вилучили устаткування для виготовлення наркотиків, «чорнові» записи психотропні речовини, наркотичні засоби, прекурсори та грошові від їх збуту.

Слідчі ДБР готують їм оголошення про підозру фігурантам злочинної організації.

Залишити відповідь