На Чернігівщині троє поліцейських отримали по 5 років за хабарництво

Срібнянський районний суд Чернігівської області засудив до 5 років позбавлення волі трьох колишніх працівників поліції, які за попередньою змовою отримали 5 тисяч гривень хабара. 

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 19 жовтня. 

4 січня 2018 року троє співробітників Варвинського відділення поліції Чернігівської області зупинили мотоцикл «Дніпро-11», водій і пасажир якого їхали без шоломів. Один із поліцейських попросив водія дихнути і зробив йому зауваження, що він нібито перебуває у стані алкогольного сп’яніння. Чоловік свою вину заперечував і патрульний запросив його поговорити до службового автомобіля. В машині патрульний запропонував водію дати 5 тисяч гривень хабара за те, що поліцейські не будуть проводити огляд на стан сп’яніння і не складатимуть протокол. 

Водій погодився, підсудний попросив одного зі своїх напарників продиктувати свій номер телефону для зв’язку та вилучив технічний паспорт мотоцикла. Потім чоловік сам поїхав до лікарні, пройшов обстеження, отримав довідку, що був абсолютно тверезим, і написав заяву до правоохоронних органів про вимагання хабара.  

Через два дні чоловік зустрівся із двома поліцейськими в автомобілі та передав їм 5 тисяч гривень в обмін на техпаспорт. Після цього поліцейських затримали працівники СБУ. 

На суді один із підсудних, який безпосередньо вимагав хабар, брав усе на себе і запевняв, що його колеги нічого не знали. Двоє інших співробітників поліції свою вину заперечували.

Проте суд визнав, що обвинувачені діяли узгоджено, за попередньою змовою, і кожному відводилася певна роль. Коли один із поліцейських вилучив техпаспорт, то передав його своєму колезі нібито для перевірки по базі, далі документ зберігався у нього. Цей самий співробітник домовлявся з чоловіком про зустріч. Інший поліцейський потім забрав техпаспорт і привіз власника мотоцикла на зустріч та був присутній в машині під час передачі грошей. 

Тому усі троє підсудних були визнані винними і засуджені до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 2 роки. Також невдовзі після інциденту стосовно них було проведено службове розслідування і їх звільнили зі служби в поліції.     

Залишити відповідь