Лейтенантку СБУ підозрюють у підбуренні підприємця до дачі хабара податківцю

Печерський суд Києва застосував запобіжний захід до лейтенанта Служби безпеки України, яка підозрюється у підбуренні до надання неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 16 серпня.

За версією слідства, у період із 19 червня по 12 серпня цього року лейтенант СБУ підбурила підприємця до надання 1000 доларів хабара заступнику начальника управління – начальнику відділу протидії злочинам у сфері обігу товарів акцизної групи товарів управління боротьби із фінансовими злочинами управління Державної фіскальної служби у місті Києві.

Винагорода передбачалась за те, щоб чиновник та його підлеглі працівники податкової міліції не проводили перевірки діяльності підприємця, який займався реалізацією тютюнових та алкогольних виробів без передбаченого законодавством дозволу.

Співробітницю СБУ затримали 12 серпня. Початково припускалося, що гроші вона взяла собі. Але вже наступного дня її дії перекваліфікували на закінчений замах на підбурення до надання хабара (з ч. 3 ст. 368 на ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369 ККУ).

13 серпня слідчий Державного бюро розслідувань прийняв рішення про звільнення підозрюваної з-під варти. 

До суду надійшло клопотання про запобіжний захід — домашній арешт. Але суд вирішив, що не доведено, що більш м’який захід не буде ефективним, і призначив лише особисте зобов’язання.

Також суд не відсторонив жінку від посади, бо слідчий і прокурор начебто не довели необхідність цього — що є ризики знищення речових доказів, впливу на свідків і т.п.

Відомо, що підозрювана у квітні 2020-го уклала контракт про проходження військової служби в Службі безпеки України строком на п’ять років.

Залишити відповідь