Київського поліціянта, який побив перехожого і викрав його речі, покарали умовно

Деснянський районний суд Києва виніс вирок колишньому працівнику поліції за перевищення повноважень і крадіжку.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 27 серпня.

2 липня цього року близько 1 години ночі двоє працівників роти реагування Оболонського райвідділу патрульної поліції на службовому авто рухалися вулицею і помітили чоловіка, який штовхав мопед по тротуару. Поліцейські зупинили особу і без законних підстав стали вимагати показати документи і пояснити причини перебування тут у нічний час.

Під надуманим приводом — відшукання наркотичних засобів — правоохоронці перевірили кишені чоловіка, його сумку, а також вміст камери зберігання мопеду. Потім забрали його сумку, де лежали навушники і 500 гривень одною купюрою. Далі стали вимагати гроші, погрожуючи доставити до відділу поліції. Чоловік запропонував 50 гривень, то поліцейський сказав, що суму треба помножити на 10.

Почувши відмову поліцейські сказали сідати в їх машину і рушили вулицями міста. Дорогою вони словесно ображали національну належність затриманого і постійно демонстрували та погрожували йому застосуванням вогнепальної зброї. Біля лісового масиву машина зупинилася, чоловікові наказали вийти і патрульний вдарив його кулаком у груди. Потерпілий став тікати, але поліцейські його наздогнали і побили, заподіявши ушкодження середнього ступеню тяжкості.

Патрульний віддав чоловікові сумку, з якої попередньо 500 гривень і навушники вартістю 600 гривень. Потерпілий звернувся до Державного бюро розслідувань і того ж дня поліцейським повідомили про підозру.

До суду надійшла угода щодо одного із правоохоронців.

Суд призначив умовне покарання – 5 років позбавлення волі, звільнивши колишнього поліцейського з іспитовим строком 3 роки, протягом якого він повинен утриматися від нових злочинів і відмічатися в органі з питань пробації. Протягом наступних 3 років цій особі заборонено обіймати посади в правоохоронних органах. Обвинувачений деякий час утримувався під вартою, тому ухвалюючи вирок суд також скасував цей запобіжний захід.

Залишити відповідь