Київського поліцейського, який обманом «продавав» квартиру оперу поліції, визнали винним через 9 років і стягнули 300 тисяч

Київський апеляційний суд скасував виправдувальний вирок колишньому працівнику Деснянського управління поліції.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 26 квітня.

У 2011 році поліцейський узяв у чоловіка 38 тисяч доларів під виглядом продажу квартири на Троєщині. Правоохоронець також пообіцяв вирішити питання із пропискою і взяв у потерпілого паспорт і повернув із поміткою про реєстрацію.

Пізніше виявилося, що квартира працівнику поліції не належала. Господиня квартири померла і заповіла її іншій особі, тому на момент описуваних подій тривало її оформлення у власність спадкоємця. 

Помітку про реєстрацію у паспорті потерпілого зроблено із використанням недійсного штампу, який офіційно розпорядилися знищити.

Потерпілий у справі також виявився правоохоронцем – оперуповноваженим ГУМВС України в Київській області. Власник написав заяву, що в його квартиру проникли невідомі, серед цих осіб був і потерпілий, який при затриманні брехав поліції, що є співробітником ВАТ «Зеленбудстрой». 

У лютому 2020-го Дніпровський суд Києва в особі судді судді Федосєєва виніс виправдувальний вирок.

Підсудний категорично заперечував скоєння злочину та стверджував про фальсифікацію доказів працівниками поліції. Деякі свідки до суду не з’явилися і суд відмовився врахувати їх показання, зачитані прокурором. Також не було надано документальних доказів на підтвердження передачі грошей і не доведено існування розписки, про яку говорили свідки і потерпілий. Паспорт потерпілого, якому проставлено фейкову реєстрацію в квартирі, не був визнаний речовим доказом і взагалі відсутній у матеріалах справи і місцезнаходження його невідоме.

Прокурор оскаржив вирок, вимагаючи 9 років в’язниці.

Київський апеляційний суд вирішив, що претензії першої інстанції не впливають на доведення вини. Згідно з показаннями потерпілого, розписку про отримання грошей він повернув обвинуваченого після передачі паспорта зі штампом про реєстрацію.

Паспорт потерпілого досліджувався експертом, який встановив підроблення на сторінці 13 шляхом застосування штампу про реєстрацію, який не використовувався уповноваженим органом. Висновок експерта є належним та допустимим доказом. А відсутність рішення про визнання паспорта речовим доказом не впливає на повноту досудового розслідування та всебічність судового слідства.

Суд визнав колишнього поліцейського винним в шахрайському заволодінні коштами і підробленні та використанні підробленого документа.

Але з огляду на те, що з моменту події злочину, минуло більше 9 років і за цей час підсудний інших порушень не вчиняв, то суд призначив йому умовне покарання – 5 років позбавлення волі, звільнивши з іспитовим строком 3 роки. 

Крім того, суд стягнув на користь потерпілого 303 тисячі гривень матеріальної шкоди і 10 тисяч моральної шкоди.

В правоохоронних органах обвинувачений зараз не працює.

Залишити відповідь