Кулуарні справи відділу кібербезпеки харківської СБУ: автівки, квартири у новобудовах, хакерські атаки, боротьба за посади та показники

Стали відомі статки харківських СБУшників з відділу кібербезпеки, їх непрофесійність, боротьба за посади та ймовірні причини нещодавньої атаки хакерів на урядові сайти України.

Про це повідомляє портал «ОРД».

Повідомляється, що однією з причин поганої роботи СБУшників у сфері кібербезпеки є саме працівники цих відділів. Автор статті наводить приклад про відділ кібербезпеки Харківського Управління СБУ.

«Начальником цього відділу є полковник Борисенко Іван Олегович, особистість дуже слизька та двоособлива»,–йдеться у повідомленні.

Борисенко Іван Олегович


«У грудні минулого року на базі харківського ГВ КІБ вирішили зробити експеримент та розширити його з двох відділів до чотирьох, забравши деякі функції у ліквідованих відділів «К» та «економіки».

А тепер докладніше про Борисенко:
полковник Борисенко Іван Олегович, родом із Сумської області, випустився з Юридичної академії (Харків) у 2006 році і дивом розподілився до Харківського управління СБУ у відділ контррозвідки. А яким же дивом він залишився у м. Харків, а диво полягало в тому, що він у період курсантства грав у команді з футболу та на чергових змаганнях його помітив Плетньов Олег Вікторович (на той час був начальником відділу контррозвідки) капітан збірної команди з футболу Харківського управління СБУ та щоб посилити збірну команди харківського управління забрав до себе у відділ. Так Іван і потрапив до Харкова.
Після того, як Ваня після випуску потрапив до Харкова у відділ контрозвідки, його життя почало налагоджуватися. У відділі його звільнили від усіх показників, і він займався чисто футболом. За період роботи у відділі контррозвідки на оперативних посадах у Вані не було жодного показника.

Надалі, Плетньова О.В. призначали на вищі посади і Ваня ходив за ним … найсмішніше було, коли Ваню призначили заступником начальником бандитського відділу у відділі “К”, коли начальником відділу “К” був Плетньов О.В.

У процесі «роботи» на оперативних посадах, Ваня дуже сильно потоваришував із Шеванденковим Андрієм (нещодавно «решала» по митниці. Також грав у футбол у відділі контррозвідки при керівництві Плетньова), Кравченко Олександром (підсанкційний СБУшний контрабандист і за сумісництвом друг Шеванденкова) .

Йшов час, Ваня грав у футбол…і у 2018 році Ваня, за підтримки Плетньова, Шеванденкова та Кравченка призначається (призначають) заступник начальника відділу КІБ.

У 2019 році Ваня вирішив, що він готовий вже стати начальником і звертається до своїх друзів «решал» по митниці та «підсанкційному СБУшному контрабандисту», щоб допомогли йому стати начальником. Ті, звичайно, не відмовили і, подумавши як це зробити, проводять таку операцію: начальник Вані знаходиться у відрядженні в зоні АТО, за його відсутності розкривають кабінет, розкривають сейф, знаходять там якісь порушення, проводять перевірку і за результатами перевірки виводять начальника Вані. (Штепа Олексій) у розпорядження, але в його місце призначають Ваню. Так наш Іван стає начальником.

2020 року 25 березня до Харківського управління призначають Дудіна Романа Володимировича.

Роман Дудін

Ваня, як людина, яка розуміє, що її «збиватимуть» йде до Дудіна, здає всі теми, які були з попередніми начальниками, присягає у вірності Дудіну і залишається на своєму місці. Скажу чесно, що Ваня за все своє життя не зробив жодного показника по оперативно-службовій діяльності»,–розповідає автор статті.

Зазначається, що за час керівництва Дудіна відділ КІБ зробив такі показники:

 • реалізація інформації щодо групи осіб, які дистанційно знімали гроші з банківських карток громадян (але, ця розробка була кіберполіцією Харкова, а Ванін відділ просто примазався під реалізацію, і видає його як за результат роботи відділу);
 • реалізація інформації по кол-центру, організованому арештантами Сумського СІЗО…(ця розробка теж кіберполіції Харкова і знову Ванін відділ мазався під реалізацію на стадії реалізації);
 • реалізація інформації по ТГ каналах “Легітимний”, “Резидент” та ін…це єдина чиста реалізація Ваніного відділу. Усі ці реалізації були оприлюднені у ЗМІ як результат роботи. Але чому не були оприлюднені такі результати як: реалізація інформації по кол-центру з 4 людьми;
 • реалізація інформації з шахрайства громадянами Нігерії (проведено близько 40 обшуків у іноземних громадян), один з них вистрибнув з вікна 4 поверхи, щоб не наражатися на вимагання грошових коштів з боку розробника цієї супер-теми (Ісаєв Андрій).

Загалом, Ваня якось працював, а його добробут зростав.

Про статки Івана Борисенко зазначається докладніше: при призначенні на свою посаду, Ваня встановив такі тарифи в м. Харків: вартість роботи однієї веб-камери 350 дол. США, вартість роботи одного місця в кол-центрі 50 дол. США. АХ4188КА) і, щоб не було до нього питань, оформив його на юридичну особу в лізинг.

 • У березні минулого року була реалізація інформації щодо хакерів: один із хакерів м. Харкова звернувся до начальника 2 відділу ГВ КІБ Буслова Павла (людина Борисенко Вані. Влаштовував його на роботу до СБУ у відділ КІБ) про те, що його кенти-хакери кинули його на гроші, і попросив «прикрити» їх. Буслов про це повідомляє Борисенко і вони вигадують таку схему: вносяться матеріал до ЄРДР, хакер-терпило купує у них програмне забезпечення, яке може зчитувати інформацію з інших комп’ютерів при віддаленому доступі, проводиться експертиза та проводяться обшуки. Вся ця тема реалізовується і з трьох обшуків, під протокол обшуку виносяться 3,6 млн. дол. США і близько 300 тис. євро. Через пару днів ЄРДР закривається, а Борисенко з Бусловим від хакерів, яких «прикрили», заноситься 1 млн. дол. США.
 • Після цього Борисенко купує три квартири в центрі Харкова, одну залишає собі (район магазину «Антошка» на вул. Пушкінській), а у двох інших робить ремонт та виставляє їх під здачу в оренду.

Також зазначається, що найголовнішою функцією ГВ КІБ є не захист кібербезпеки країни, а позитивне коментування та проставляння лайків на виступи начальника управління Дудіна Р.В. (якщо провести аналіз лайків і коментарів під постами з виступами Дудіна, то там одні й ті самі люди).

Сектор, який відповідає за інформаційні операції та атаки, працює тільки на коментарі та лайки)))….і, найцікавіше, якщо ГВ КІБ треба розігнати по інтернету якусь новину нейтрального характеру, то вони звертаються до PR-менеджерів ОПЗЖ. Харків)))) Ось така ось робота на забезпечення кібербезпеки країни)))

Також, Борисенко та Буслов не гидують брудними грошима, а саме: у центрі Харкова є обмінка, яка також спеціалізується на обміні криптовалют і щомісяця з неї отримують/отримували бонуси…так ось, торік центральний апарат СБУ «хлопнув» цю обмінку з приводу роботи з Л/ДНР та виведення звідти грошей… після цього «закриття» відносини обмінників з Борисенком та Бусловим трохи зіпсувалися, бо останні забезпечували прикриття їхньої незаконної роботи.

Обшук пункту обміну валют

Зазначається, що Борисенко нібито дозволяє собі в певних колах негативно висловлюватися про начальника Департаменту КІБ Вітюка і заступника голови Горбенка, говорячи про те, що за ним Дудін і йому на Київ взагалі все одно.

Ілля Вітюк

Про призначення у ГВ КІБ, який розширюють:

 • нач. ГВ КІБ Борисенко Іван Олегович;
 • заст. нач. ГВ КІБ Буслов Павло Володимирович (теж любить Лексуси…їздить на Лексусі NX 2018 року, АХ 8988 СР та живе у новобудові, теж у центрі Харкова);
 • заст. нач. ГВ КІБ – нач відділу Фортуненко О.О. (найадекватніша людина у ГВ КІБ, яка зрозуміла, що Борисенко дуже підлий тип);
 • нач. відділу Довгань Дмитро (людина Борисенко, за сумісництвом стукач Борисенко);
 • заст. нач. відділу Чикота Максим (слизький тип, при небезпеці здасть всіх. Як опер-чистий «0»);
 • нач. відділу Риков Дмитро (у службі три роки, старший лейтенант, людина Буслова Павла. Як опер і керівник-повний «0». Після реалізації з хакерами, теж купив собі Лексус ЄС 2014 року, КХ 9777 ХХ, до цього їздив Ланосом 2006 року;
 • заст. нач. відділу Ісаєв Андрій (все життя пропрацював слідчим. Зараз на посаді спеціаліста. Дуже підла людина. Тема за Нігерійцями, там де людина стрибнула з 4 поверху під час обшуку, це його ситуація. При проведених 40 обшуках, підозру отримала лише одна людина, решту розрахували на суму від 3 до 5 тис дол США (прокурор Донецької обласної прокуратури Угровецький Павло є кумом Ісаєва Андрія);
Павло Угровецький
 • нач. відділу Рудь Андрій (колишній водій Плетньова О.В., за сумісництвом друга Шеванденкова Андрія. На даний момент обіймає посаду зам поч 2 відділу у відділі «Т». Дуже слизький і підлий тип. Тупий. Водій є водій.

Автор статті резюмує та звертається до очільника СБУ Івана Баканова: «Іване Геннадійовичу, подумайте кого і куди ви призначаєте!».

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Іван Борисенко родич ексгубернатора Харківщини Олексія Кучера. Тоді посадовця СБУ звинувачували у тиску на активістів.

Також нагадаємо, раніше дружині Дудіна подарували 1,4 мільйона гривень і вона купила автомобіль.

Залишити відповідь