Кіровоградські СБУшники брали по 6-10 тис. $ за зняття інформації з телефону – ДБР

Державне бюро розслідувань здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо отримання неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Печерського суду від 25 листопада.

За версією слідства, помічник начальника Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області заступник начальника відділу оперативно-технічних заходів УСБУ в Кіровоградській області, діючи за попередньою змовою групою осіб, використовуючи у якості посередників двох громадян, налагодили схему одержання винагороди за порушення таємниці телефонних розмов шляхом зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж.

Приблизно в січні 2019 року фігурант представився громадянину, що є колишнім працівником Головного управління СБУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю і має широке коло знайомств з діючими співробітниками СБУ. Він повідомив, що може організувати прослуховуваня будь яких телефонів, встановлення місця знаходження мобільних телефонів та осіб, які їх використовують, встановлення додаткових номерів телефонів, які приховують особи під час використання (т. зв. «Радій») та інше.

Така інформація передається замовникам в обмін на грошову винагороду в розмірі від 6 до10 тис. доларів.

До конфіденційного співробітництва та проведення інших негласних слідчих (розшукових) дій залучили особу, яка надала письмову згоду на зняття інформації з її телефону.

Колишній сбушник начебто одержав 3 тисячі доларів, які передав працівникам Кіровогорадської СБУ, щоб ті підготували документи для проведення оперативно-технічного пошукового заходу. Отримана в результаті такого заходу інформація зберігається на серверах Департаменту оперативно-технічних заходів СБУ. Суд дав слідчим ДБР доступ до неї  з метою ознайомлення та вилучення. Також суд дав доступ до інформації з банківських рахунків фігурантів справи.

Залишити відповідь