Катування та зґвалтування у Кагарлику: п‘ятьох поліцейських судитимуть

Якщо провину доведуть, колишнім працівникам Кагарлицького ОП загрожує до 12 років в’язниці.

Слідчі ТУ ДБР у м. Києві завершили досудове розслідування відносно працівників Кагарлицького відділення Обухівського ВП ГУ Нацполіції в Київській області. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Слідство встановило, що в січні 2020 року колишні працівники Кагарлицького ВП затримали двох раніше засуджених осіб та не складаючи будь-які процесуальні документи доставили їх до приміщення відділення поліції, де за допомогою телефонного апарата ТА-57 протягом 20-30 хвилин били електричним струмом (при максимальному обертанні ручки індуктора сила струму могла досягнути 100 Вольтів). У такий спосіб правоохоронці вимагали надати зізнавальні покази щодо вчинення злочинів на території Кагарлицького району, після отримання яких вказаних осіб відпустили.

Зазначається, що начальник Кагарлицького ВП був обізнаним щодо затримання вказаних громадян його підлеглими не вжив заходів для припинення протиправних дій та не повідомив компетентні органи про злочин.

Також, на початку травня 2020 року колишній начальник сектору карного розшуку викликав до приміщення кабінету раніше засудженого за майнові злочини громадянина та вимагав надати викривальні покази щодо вчинення крадіжки. Після отримання відмови правоохоронець наніс потерпілому тілесні ушкодження, які відповідно до висновку судово-медичної експертизи належать до категорії середньої тяжкості.

Крім того, в ніч з 24 на 25 травня 2020 року начальник сектору карного розшуку Кагарлицького відділення поліції разом підлеглими, задля підвищення показників із розкриття злочинів, катували чоловіка, який раніше притягався до кримінальної відповідальності, шляхом нанесення тілесних ушкоджень, одягання протигазу, а також шляхом пострілу в бік потерпілого. У ту ж ніч правоохоронці катували жінку шляхом нанесення тілесних ушкоджень, одягання протигазу та перекриття доступу кисню до нього, після чого постраждалу зґвалтували.

За вказаними фактами колишньому начальнику відділення поліції, його заступнику-начальнику сектору карного розшуку та трьом оперативним працівникам вручено обвинувальні акти за вчинення:катування (ст. 127 КК України);насильницького зникнення (ст. 146-1 КК України);зґвалтування (ст. 152 КК України).

У разі доведення вини вказаним особам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Нагадаємо, Аваков провалив обіцянку, що до Кагарлицького відділення поліції наберуть нових поліцейських.


Залишити відповідь