Історія про «хабар» генералу поліції Буднику закінчилась смішним штрафом для його знайомого

Шевченківський суд Києва виніс вирок чоловіку, який взяв гроші під приводом передачі  начальнику Департаменту поліції охорони Національної поліції Сергію Будинку.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 3 червня.

У травні 2017 року приватний підприємець у зв’язку з погіршенням криміногенної обстановки в Україні потребував послуг особистої фізичної охорони і звернуся до свого помічника з проханням підшукати охоронну організацію. Останній сконтактував із раніше знайомим йому Ігорем Береговим, який за наявною інформацією, був знайомий з начальником Департаменту поліції охорони Національної поліції України Сергієм Будником.

Обвинувачений згодом розповідав у суді, що з ним зв’язалися знайомі волонтери, з якими він познайомився під час АТО у Мар’їнці в 2014-2015 роках, і просили допомогти вирішити питання щодо забезпечення особистої фізичної охорони підприємця бійцями підрозділу «Титан» з Департаменту поліції охорони Національної поліції України.

Береговий підтвердив, що був знайомий з начальником Департаменту поліції охорони НПУ Сергієм Будником і організував зустріч помічника підприємця з Будником. У подальшому він сказав, що для прийняття позитивного рішення щодо укладення договору про надання поліцією охорони послуг потрібно передати Буднику гроші в сумі 100% від ціни договору, інакше їм буде відмовлено.

Гроші передавалися Береговому у серпні 2017 трьома траншами – спочатку доларами, а потім гривнями і всього на суму 173 тис. грн.

Співробітники Служби безпеки України та Департаменту внутрішньої безпеки НПУ під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури провели операцію із затримання генерала Будника і начебто його посередника Берегового.

«Через посередника вимагав крім офіційних платежів понад 80 тис гривень щомісяця за надання послуг з фізичної охорони», – писав генпрокур Луценко.

Співробітники ГПУ спільно з СБУ та Нацполіцією викрили на хабарі начальника Департаменту поліції охорони України…

Gepostet von Юрій Луценко am Dienstag, 22. August 2017

У серпні 2017 суд брав Будника під варту, а згодом він звільнився під заставу у 128 тис. грн. Через місяць після інциденту Будник втратив посаду начальника Департаменту поліції охорони Нацполіції. Але продовжив працювати у структурі – помічником голови Нацполіції.

У ГПУ стверджували, що підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років із забороною обіймати певні посади протягом трьох років та конфіскацією майна.

Справу проти Будника закрито Генеральною прокуратурою 14 березня 2018 року  у зв’язку з відсутністю в його діях складу злочину.

Далі все на себе взяв інший підозрюваний Береговий, запевняючи, що не планував передавати гроші Будинку, а хотів привласнити і вводив особу в оману.

Справа надійшла до суду у червні 2018 року з угодою про визнання винуватості. Йшлося про те, що обвинувачений визнає себе винуватим не тільки в шахрайстві, а і в підбурюванні до надання неправомірної вигоди службовій особі. Але суддя Голуб відмовилась затверджувати угоду, оскільки в ній йшлося про звільнення особи від покарання з іспитовим терміном. Суд зазначив, що рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням неможливе у випадку засудження особи за корупційні злочини. Апеляційний суд залишиврішення без змін і весь 2019 про справу було нічого не чути.

5 березня 2020 детектив НАБУ закрив кримінальне провадження в частині підбурювання до хабара на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК у зв’язку з відсутністю в діях особи складу кримінального правопорушення. Постановою прокурора САП у решті справи за ч.1 ст.190 ККУ щодо шахрайства як некорупційного злочину визначено підслідність за Слідчим управлінням ГУНП в м. Києві.

Справа надійшла до Шевченківського суду Києва 28 квітня 2020 і потрапила знову до судді Оксани Голуб, яка розглянула її приблизно за місяць із постановленням вироку. Оскільки чоловік визнав вину, то суд не став досліджувати інші докази. Обвинуваченого покарали штрафом у 850 грн.

Обставинами, що пом’якшують покарання, суд вважає з’явлення із зізнанням, щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, оскільки одразу після затримання чоловік співпрацював зі слідчими та розповів дійсні обставини злочину, в результаті чого було встановлено об’єктивну істину у справі.

Щодо Будника, то у 2018 році він працював радником голови Нацполіції і був звільнений 22 січня 2019, але згодом влаштувався заступником голови правління Державної іпотечної установи, де працює понині.

Залишити відповідь