Ґвалтівником неповнолітньої в Одесі виявився екскуратор програми з протидії домашньому насильству «Поліна»

Колишнім інспектором сектору ювенальної превенції Таїровського відділення поліції Київського відділу поліції Одеси, про повідомлення якому про підозру в зґвалтуванні неповнолітньої дівчини в середу, 15 липня 2020 року звітувало Державне бюро розслідувань, є 29-річний Михайло Положенцев.

Про це повідомляє Dетектив-Info з посиланням на власне джерело.

За його словами, висуненню підозри капітану поліції, який після майже 12 років служби в органах внутрішніх справ Південної Пальміри у квітні поточного року звільнився, передувало майже шість місяців слідства.

Заявником по справі виступає неповнолітня дівчина, якій судилося познайомитися з Положенцевим наприкінці січня 2020 року через нетривіальні події.

Відомо, що тоді до поліції звернулася матір майбутньої жертви із заявою про зникнення доньки після чергового конфлікту (ця родина вважається проблемною, хоча сама дівчина є відмінницею). Правоохоронці склали відносно матері адміністративний протокол, а з її донькою провели бесіду.

Скориставшись цим фактом раптового знайомства, 11 лютого 2020 року Положенцев, що на той час працював на посаді інспектора сектору ювенальної превенції Таїровське відділення поліції Одеси та виступав одним з фронтменів втілення в дію закону щодо протидії домашньому насильству в Південній Пальмирі та був куратором відповідної програми “Поліна”, пішов на злочинні наміри.

Він змусив неповнолітню поїхати до нього додому – тут він зґвалтував дівчину, а потім відвіз на місце зупинки громадського транспорту.

За кілька днів потерпіла наважилася розповісти про злочин своєму вчителеві, який переконав її звернутися із заявою до правоохоронців. Як зазначає поінформований співрозмовник Dетектив-Info, на початковому етапі слідство суттєво гальмувало через позицію окремих співробітників прокуратури Одеської області. Останні натякали на низьку ймовірність відшукання доказів на підтвердження слів дівчини та необхідність отримання результатів психіко-психіатричної експертизи, тільки після чого погоджували висунення підозри ґвалтівнику.

Вирогідно, що викликаною цим затримкою часу намагався скористатися фігурант справи. У квітні 2020 року Положенцев звільнився з ОВС, Михайло Сергійович почав розміщувати власні резюме з пошуку нової роботи, а також на певний період виїхав за кордон.

Увесь цей час жертва зґвалтування вважала, що її справу “зливають”. Вона писала скарги на дії силовиків, яким зрештою посміхнулася оперативна удача – експертиза встановила дотичність біологічного матеріалу, віднайденого на спідній білизні жертви насильства, з ДНК Положенцева. Після цього чоловіка, який повернувся на Батьківщину з території Молдови, було вирішено затримувати та оголошувати йому про підозру у зґвалтуванні неповнолітньої (ч.3 ст.152 КК України).

(Положенцев під час вручення підозри крайній ліворуч)

Санкція відповідної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років.

Залишити відповідь