Геращенко розповів, чому МВС і Нацполіція проти обігу короткоствольної зброї

За словами заступника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, “нашій країні не потрібно більше смертей громадян і поліцейських”. 

Ухвалення закону про цивільну вогнепальну зброю і боєприпаси до неї є необхідним, але Міністерство внутрішніх справ і Нацполіція категорично проти в частині обігу короткоствольної зброї. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, повідомила 12 лютого пресслужба МВС передає «Гордон».

“Наразі обіг зброї в Україні регулюється лише наказом міністра внутрішніх справ №622. Закон потрібний, але ми категорично проти обігу короткоствольної зброї. Це і позиція президента України також, вона висловлена у відповіді на петицію про дозвіл на короткоствольну зброю”, – сказав Геращенко.

За словами заступника міністра, на сьогодні кожен, хто не має наркотичної, алкогольної залежності або психічних розладів, після досягнення 21-річного віку має право купити гладкоствольну рушницю. А ті, кому є 25 років і вони не мають проблем із законом, можуть дістати дозвіл на нарізну зброю. Цього, на думку Геращенка, цілком достатньо, щоб захищати своє житло.

Чиновник заявив, що у США, де дозволено короткоствольну зброю, кількість загиблих від рук поліцейських – від 800 до 1000 осіб на рік. Така статистика зумовлена тим, що поліцейські “часто стріляють у правопорушників, знаючи, що на руках сотні мільйонів одиниць зброї”, зазначили у пресслужбі.
“У Великобританії, де немає дозволу на короткоствольну зброю, кількість умисних убивств – одне на 100 тис. жителів. У Японії – 0,2, в Україні – 4,5, у США – п’ять, у Молдові – сім убивств на 100 тис. жителів”, – сказав він.

За словами Геращенка, “нашій країні не потрібно більше смертей громадян і поліцейських”.

Минулого року спікер Верховної Ради Дмитро Разумков в інтерв’ю “Українським новинам” заявляв, що суспільство повністю не готове до легалізації короткоствольної зброї. Геращенко пропонував винести питання про легалізацію зброї на референдум.

У вересні 2020 року президент України Володимир Зеленський відповів на петицію №22/053416-ЕП щодо законодавчого врегулювання питань обігу зброї та заявив, що вважає передчасною її легалізацію у країні.

Глава Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін говорив у коментарі “Україна 24” в липні 2020 року, що в Україні кількість необлікованої вогнепальної зброї на руках у населення перевищує 4,5 млн одиниць. Він упевнений, що офіційна статистика незаконного обігу зброї в Україні є “краплею в океані”.

У Верховній Раді зареєстрували два законопроєкти про обіг зброї – №4335 “Про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї”, авторами якого є група нардепів, і №4335-1 “Про цивільну зброю і боєприпаси” авторства нардепа від “Голосу” Андрія Шараскіна, який профільний комітет відхилив. 


Залишити відповідь