Фіктивне покращення показників: маріупольському дільничному поліції повідомлено про підозру

Дільничний офіцер поліції сектору превенції Центрального відділу поліції Головного управління Нацполіції в Донецькій області підозрюється у:

  • незаконному придбанні та збуті особливо небезпечних наркотичних речовин за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України);
  • перевищенні влади та службових повноважень, що супроваджувалися, насильством (ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України);
  • завідомо неправдивому повідомленні про вчинення злочину, поєднаному із штучним створенням доказів обвинувачення (ч. 2 ст. 383 Кримінального кодексу України).

Як повідомляє пресслужба ДБР, у вересні 2017 року правоохоронець у змові з іншим дільничним офіцером і колишнім працівником поліції без законних підстав затримали місцевого мешканця та доставили його до службового приміщення дільничних офіцерів поліції у м. Маріуполі.

Застосовуючи насильство та погрози притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення вигаданого тяжкого кримінального правопорушення, поліцейський змусив затриманого погодитись продавати канабіс та повідомляти йому про осіб, які придбають наркотичну речовину, з метою подальшого їх викриття. Для цього правоохоронець особисто забезпечив затриманого наркотиками.

Таким чином, штучно створюючи докази обвинувачення у скоєнні злочину, правоохоронець здійснював фіктивне підвищення показників своєї роботи по розкриттю та виявленню незаконного обігу наркотичних засобів.

У разі доведення вини, підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк від 6 до 10 років з конфіскацією майна.

Залишити відповідь