Експосадовця Нацполіції підозрюють в одержанні майже 1 млн грн хабара при закупівлі вибухозахисного обладнання

15 квітня 2021 року детективи НАБУ повідомили колишньому начальнику департаменту вибухотехнічної служби Нацполіції України про підозру в одержанні 980 тис. грн неправомірної вигоди та подальшій її легалізації.

Про це повідомляж пресслужба НАБУ.

Слідство встановило, що колишній очільник Департаменту НПУ, володіючи інформацією про реальні потреби підрозділів у закупівлі вибухозахисного обладнання, організував разом зі знайомим йому приватним підприємцем восени 2016 року закупівлю такого обладнання та спеціальних костюмів для потреб підрозділу НПУ в Луганській області. Штучно створивши видимість відсутності конкуренції, закупівлю провели за переговорною процедурою.

«В результаті НПУ сплатила за обладнання 3 млн грн, із яких приватний підприємець перерахував 980 тис. грн нібито за юридичні послуги (які насправді не надавалися) компанії, кінцевим бенефіціаром якої, як з’ясувало слідство, був на той момент чинний посадовець НПУ»,–йдеться у повідомленні.

Дії експосадовця кваліфіковано за ч.4 ст. 368, ч.1 ст. 209 КК України. Також про підозру повідомлено спільнику вчиненого злочину – приватному підприємцю, чиї дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 369 КК України («Надання неправомірної вигоди»).

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Зазначається, що розслідування наведених фактів НАБУ та САП здійснюють з грудня 2018, після визначення підслідності у провадженні за детективами Національного бюро.

Залишити відповідь