Експоліцейський, якого підозрювали в корупції, відсудив 200 тисяч

Волноваський районний суд Донецької області стягнув із держави 200 тисяч гривень моральної компенсації за дії органів слідства.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 21 квітня.

Чоловік з 1996 року служив в органах внутрішніх справ, з 2010-го працював у Докучаєвському відділі міліції в Донецькій області на посаді першого заступника начальника міськвідділу начальника кримінальної міліції.

У 2012 стосовно позивача була порушена кримінальна справа за ч.3 ст.368 ККУ – одержання неправомірної вигоди. Через два місяці підозру перекваліфікували на ч.3 ст. 364 (зловживання службовим становищем) і ч.1 ст.190 КК України (шахрайство). У жовтні 2012-го суд відмовився розглядати справу і повернув її прокурору  для організації попереднього розслідування та усунення недоліків. А ще через два місяці прокуратура справу закрила.

Позивач перебував під слідством 10 місяців і був звільнений із правоохоронних органів.

Після цього тривалий час він намагався через суд довести незаконність свого звільнення та лише у 2015-2016 рр. суд остаточно скасував наказ про звільнення позивача.

Також, на даний момент нібито досі не анульовано відомості щодо притягнення позивача до кримінальної відповідальності. Згідно з довідкою департаменту інформатизації МВС України, позивач «є особою, якій пред’явлено обвинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України. Справу направлено до суду 19.12.2012р. Відомості про результати судового розгляду до МВС не надходили». Ці обставини заважають позивачу працевлаштуватись на роботу, обійняти гідну посаду, отримувати належну зарплату. 

Суд присудив 200 тисяч гривень компенсації – саме таку суму і просив стягнути колишній правоохоронець. Крім того, з казначейського рахунку стягується 4500 гривень витрат на правову допомогу.

Залишити відповідь