Двох експоліцейських внутрішньої безпеки засудили до 5 років в’язниці за вимагання хабара від свого колеги

Луцький міськрайонний суд Волинської області засудив двох колишніх співробітників поліції до 5 років позбавлення волі за вимагання і одержання неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 5 серпня.

Обвинувачені обіймали посади тимчасово виконуючого обов’язки начальника Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції, а також оперуповноваженого цього ж департаменту.

У 2018 році їм стало відомо, що один із працівників поліції може бути причетний до торгівлі машинами із перебитими (зміненими) номерами кузова. Вони підіслали до поліцейського свого посередника під приводом подивитися на автомобіль. А згодом вже вимагали, щоб посередник узяв у нього гроші за вирішення питання у Департаменті внутрішньої безпеки, який займається порушеннями у середовищі правоохоронців.

Саме посередник і звернувся із заявою про злочин та був залучений до конфіденційного співробітництва. Під контролем він передавав гроші, після чого обвинувачені були викриті і затримані.

Поліцейський, який нібито був причетний до торгівлі машинами, у судовому засіданні розповів, що автівки продавав його батько. Коли він після допиту виходив з управління внутрішньої безпеки, до нього підійшов чоловік і запропонував вирішити проблеми в цьому управлінні, дав свій номер телефону. Але він начебто цей номер телефону викинув. Оперуповноважений відбирав у нього пояснення, а ексначальника внутрішньої безпеки він вперше побачив у суді. Погроз чи вимагань від обвинувачених він не чув, неправомірної вигоди нікому не давав.

Підсудні провину не визнавали, але суд вважає її доведеною, зокрема, стенограмами зафіксованих розмов.

Із запису чітко слідує, як обвинувачені інструктують посередника з приводу зустрічі з їх колегою. Також Радять купити новий телефон, вставити у нього нову карточку, зателефонувати до поліцейського та грузити його.

У наступній бесіді керівник Волинського управління внутрішньої безпеки говорить посереднику, щоб той спитав поліцейського, чи не має він бажання закрити свій протокол про адміністративне правопорушення, щоб сказав, що не буде ніякого протоколу, що все буде знищено. Згодом обвинувачений і свідок зустрічаються біля ресторану. В автомобілі чутно розмову, як свідок уточнює, чи буде закритий протокол на працівника поліції, на що обвинувачений відповідає що все закрито, тоді свідок дістає гроші та передає їх.

Суд призначив колишнім правоохоронцям по 5 років з конфіскацією всього майна і забороною обіймати посади в правоохоронних органах на 3 роки.

Залишити відповідь