Дніпровського патрульного підозрюють у катуванні чоловіка

Екіпаж патрульної поліції прибув за викликом щодо порушення громадянином порядку біля однієї з міських лікарень. В ході спілкування правоохоронці застосували до особи, яка вже не чинила жодного опору, фізичну силу та повалили на землю. Після цього, коли чоловік вже був під повним контролем поліцейських, один з патрульних завів його руки, що перебували за спиною у кайданках, в бік голови. При цьому, правоохоронець коментував свої дії, що людина у положенні так званої «ластівки» може протриматися максимум 5 хвилин. Тобто він цілком усвідомлював, що своїми діями завдає затриманому сильного фізичного болю.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.

Працівнику патрульної поліції Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області повідомили про підозру у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалось насильством та застосуванням спецзасобів (ч. 2 ст. 365 КК України).

У своїх рішеннях за статтею 3 (заборона катувань) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод Європейський суд з прав людини наголошує, що Конвенція не забороняє правоохоронцям застосовувати силу з метою затримання. Проте така сила може застосовуватися тільки за необхідності та не повинна бути надмірною (рішення «Серіков проти України»).

1 Коментар
  • Оксана

    А як цого недолюдину можливо було заспокоїти??? Якщо ви вирішили що він це зробив поза законом то тоді перегляньте всі дії цього затриманого і його подруги.

Залишити відповідь