Діючому працівнику поліції повідомили підозру за побиття знімальної групи «5 каналу» в часи Майдану

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому старшому інспектору з особливих доручень відділу організації служби управління громадської безпеки Головного управління МВС України в м. Києві – діючому співробітнику Національної поліції України.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

За матеріалами справи, 18 лютого 2014 року підозрюваний, перебуваючи в центральній частині Києва та спільно зі співробітниками підрозділу «Беркут», перешкоджав зібранням громадян, а також незаконно затримав кореспондента та оператора «5 каналу», застосовувавши насильство. Журналістам діями правоохоронців спричинені тілесні ушкодження, окрім того, була пошкоджена відеокамера та інше професійне обладнання.

Працівнику поліції інкримінується умисне, на виконання явно злочинного наказу, незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу, а також перешкоджання законній професійній діяльності журналістів (ч. 4 ст. 41, ст. 340; ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 365; ч. 1 ст. 171 КК України).

Наразі вирішується питання щодо звернення до суду з клопотанням про відсторонення підозрюваного від посади та застосування запобіжного заходу.

18 лютого 2014 року у Києві у Кріпосному провулку бійці «Беркут» побили знімальну групу «5 каналу» – журналіста Азада Сафарова та оператора Сергія Клименка, розбивши техніку. Сафарову зламали руку.

Джерело

Залишити відповідь