ДБР викрило схему привласнення понад 5 млн грн ПДВ під час вивезення з України відходів гартцинку та оксиду цинку

ДБР викрило чергову корупційну “схему” з привласнення 5 мільйонів гривень державних коштів, у якій, за попередньою версією слідсва, ймовірно брали участь співробітники Київської митниці ДФС.

«Слідчі Центрального апарату ДБР наразі встановили, що київські митники, ймовірно, діяли у змові зі службовими особами одного з підприємств у Київській області. Протягом 2017-2018 року вони провернули низку незаконних операцій з вивезення за межі України відходів гартцинку та окису цинку. За законом, ці речовини оподатковуються нульовою ставкою ПДВ. Тобто, підприємство, яке вивозить ці відходи, не отримує відшкодування сплаченого податку з державного бюджету.»,–повідомила на своїй сторінці у Facebook заступник директора ДБР Ольга Варченко .

Припускаємо, що у можливій змові із митниками, службові особи підприємства приховали справжній вміст вантажу під час митного контролю й провезли його за підробними документами, вказавши у них товар, за який передбачено повернення ПДВ.

У результаті підприємство незаконно привласнило понад 5 млн грн ПДВ, завдавши чималих збитків державному бюджету України.
Зараз проводяться обшуки за місцем здійснення господарської діяльності вищезазначеного підприємства, а також за місцями проживання його керівників.

Процесуальне керівництво здійснює Генеральна прокуратура України та оперативне супроводження співробітникі Служби безпеки України.

Досудове розслідування здійснюється за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України.

Санкція ч. 2 статті 364 (зловживання владою) та ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) передбачають покарання у вигляді позбавленням волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Залишити відповідь