ДБР викрило корупційну схему керівництва одного з департаментів СБУ

ДБР викрило корупційну схему працівників Департаменту охорони державної таємниці та ліцензування СБУ(ДОДТЛ).

Про це повідомила у Facebook заступник директора ДБР Ольга Варченко.

За попередньою версією слідства, працівники департаменту систематично вимагали й отримували хабарі від підприємців за обіцянки не складати протоколи про виявлені порушення і не давати хід справам. З кожного підприємця правоохоронці вимагали від 20 до 300 тисяч гривень. 

Отримані гроші відмивали через низку підконтрольних підприємств. ДБР уже провело обшуки в приміщеннях ДОДТЛ і за місцем проживання фігурантів цієї справи.

За попередньою версією, схема полягала в тому, що перший заступник начальника ДОДТЛ давав своїм підлеглим (керівникам управлінь і відділів) перелік підприємців, у яких необхідно вимагати гроші. Потім він давав чітку команду – тиснути морально, поки підприємці не сплатять певну суму.

Гроші, сплачені підприємцями, переказували на рахунки благодійного фонду, після чого їх переказували на підконтрольні правоохоронцям підприємства.

Частина грошей проходила за документами як оплата за здійснення низки ремонтних робіт в адміністративних будівлях департаменту, закупівля будматеріалів і зарплата майстрів, іншу частину – готівкою передавали залученим до схеми есбеушникам.

Зараз вирішується питання про вручення підозри, а також обрання запобіжного заходу. За скоєний злочин КК України передбачає покарання за ст. 368 (одержання хабара) – позбавлення волі на термін до 10 років із забороною обіймати певні посади та займатися певною діяльністю упродовж 3 років. 

Залишити відповідь