ДБР розслідує як поліція прийняла та оплатила шини до БТР, які мали списати ще 20 років тому

Слідчі Мелітопольського теруправління Державного бюро розслідувань підозрюють ФОП Музальова Ірина Вікторівна у поставці Головному управлінню Національної поліції у Запорізькій області ГУНП у Запорізькій області старих шин для бронетранспортерів.

Про це пишуть «Наші гроші. Запоріжжя»з посиланням на ухвалу Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 25 липня.

Згідно з матеріалами справи, у жовтні 2018 року ГУНП у Запорізькій області замовило ФОП Музальова Ірина Вікторівна 16 автомобільних шин для БТР/80 загальною вартістю 249 тис грн. Поставити товар підприємниця мала до 15 листопада, гарантійний термін експлуатації шин у договорі прописувався – не менше 12 місяців з дня поставки. Гроші поліція мала перерахувати після поставки товару та підписання видаткової накладної.

Закупівлю провели за безконкурсною переговорною процедурою, оскільки відмінили двічі попередні відкриті торги через недостатню кількість учасників. При цьому, Музальова на ці відкриті торги не подавалася.

Однак спеціалісти ДП «Сепрошинагтв» у липні 2019 року оглянули вказаний товар і встановили, що підприємниця поставила шини з чисельними пошкодження у вигляді тріщин та сіток старіння. За маркуванням на них стало відомо, що їх виробили протягом 1983-1991 рр. Водночас гарантійний термін зберігання таких шин складає 10 років з дати виготовлення, тобто шини до експлуатації не придатні.

З огляду на це, слідчі ДБР у березні 2019 року відкрили кримінальне провадження №42019080000000120 за ст. 191 кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та згодом клопотали у суді щодо проведення експертизи стосовно віку, вартості та придатності вказаних шин. Суд це клопотання задовольнив.

ФОП Музальова Ірина Вікторівна загалом по Україні отримала 38 підрядів на 2,14 млн грн. Після підписання вказаного договору та оплати за ним, ГУНП у Запорізькій області замовило їй ще двічі поставку автомобільних запчастин загальною сумою 59 тис. грн.

Від «Наших грошей»

За даними порталу публічних фінансів «Є-дата», ГУНП в Запорізькій області 8 листопада одним переказом перерахувало ФОП Музальова всю суму, передбачену договором №745, за придбані шини – 249 тис грн. В той же час, в системі «Прозоро» цей договір вказаний як виконаний.

Залишити відповідь