Чисельні помилки правоохоронців призвели до виправдання у суді підозрюваної у сепаратизмі та зберіганні вибухівки

На думку суду, правоохоронці допустили низку порушень під час обшуку, проведення експертиз, а також допитів свідків

Про це йдеться у вироку Ленінського райсуду Харкова від 31 липня, передає Depo.Харків.

За даними суду, пенсіонерка обвинувачувалася в тому, що вдень 15 червня 2014 року на площі Свободи біля пам’ятника Леніну під час мітингу організації “Жіночий рух міста Харкова” публічно виступила із закликами до утворення непередбаченої законодавством територіальної одиниці “Юго-Восток”. При цьому виступ жінки був записаний на відео та розміщений в інтернеті.

Крім того, жінка була обвинувачена в тому, що не пізніше 21 березня 2018 року придбала у невстановленої особи три ручні гранати типу РГД-5 із запалами, фрагмент підривного заряду “СЗ-6”, а також детонуючий шнур “ДШ-В”, електродетонатор “ЕДП” та запальну трубку “ЗТП-ЗОО”. Вказані боєприпаси жінка зберігала в шафі у власній квартирі, де під час обшуку їх виявили та вилучили.

На суді обвинувачена провину не визнала, від дачі пояснень відмовилася.

Свідок, який 15 червня 2014 року працював на площі Свободи, заявив, що бачив жінку, яка “постійно виступала з закликом повалення діючої влади та підтримки сепаратистів”. Інший свідок, який забезпечував охорону громадського порядку у той день, підтвердив, що жінка “постійно говорила про Росію”, але точних висловлювань не пам’ятає.

Під час вивчення письмових доказів суд встановив, що під час обшуку в квартир жінки не було адвоката, диск з відеозаписом обшуку не був внесений в якості додатку до протоколу обшуку. Крім того, обвинувачена не отримала право на правову допомогу, про що вказала в зауваженні до протоколу.

Також суд встановив, що гранати та вибухівку виявили співробітники СБУ, “на яких, згідно до тексту ухвали слідчого судді від 16 березня 2018 року, не розповсюджувалося право на проникнення в житло і проведення обшуку”. Також на відео зафіксовано, що перед обшуком з кімнати вийшла стороння особа.

Крім того, суд виявив численні порушення під час експертиз щодо відеозапису із виступом жінки та експертиз щодо вилучених у її квартирі предметів.

Також суд критично поставився до пояснень свідків, адже перед допитом їм продемонстрували відеозапис виступу обвинуваченої, що “є впливом на свідомість свідка, є порушенням порядку допиту”.

У зв’язку із вищевказаними фактами суд визнав жінку невинуватою у скоєнні кримінального порушення за ч.1, ст.110, ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України та виправдав її.

Залишити відповідь